در هر دوره ای از تاریخ، نوعی حمام متداول بوده است. در قرن 17 حمام عطرآگین باب شد. در این نوع حمام، برای خوشبو کردن بدن، از گلها و گیاهان معطر مانند گل سرخ، بهار نارنج، یاسمن، سنبل و نعناع استفاده می شد.

اکنون هم برای خوشبو کردن بدن می توانید از این نوع حمام استفاده کنید و با بهره جویی از گلها و گیاهان خوشبو، حمام بگیرید و به بدنتان عطر و بویی دلخواه بدهید.

برای حمام گرفتن با گیاهان خوشبو، باید مقداری از اسانس گل مورد نظرتان را به آب وان بیفزایید و چند دقیقه در آن بمانید.

گیاهان شفابخش

بسیاری از گیاهان افزون بر خواص گفته شده، شفابخش نیز هستند و به عنوان درمان کننده هم می توان از آنان کمک گرفت، زیرا به مقدار فراوان ویتامین دارند و به همین دلیل از ارزش زیادی برخوردارند. از این نوع گیاهان در حمام می توان استفاده کرد و به کمک آنها مقداری ویتامین به پوست رساند.

برگهای زیرفون و نعناع صحرایی از گیاهان مفیدی هستند که در سالم سازی پوست می توانند نقش موثری داشته باشند.

حمامهای تقویت کننده پوست

بسیاری از خانمها برای تقویت پوست از کرم تقویت کننده استفاده می کنند و با خواص معجزه آسای مواد گیاهی آشنایی ندارند. در حالی که بعضی از روغنهای گیاهی موثرترین و بهترین تقویت کننده های پوست هستند و سلامت و شادابی ان را صدچندان می کند.

روغن بادام، روغن آفتابگردان و روغن دانه کتان از دیگر روغنهای گیاهی ارزش بیشتری دارند و می توانند مواد مورد نیاز پوست را در اختیارش بگذارند. برای بهره جویی از این روغنهای گیاهی، مقداری کمی از هریک از آنها را در آب بریزید و در آن حمام کنید.

ن استراحت کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: