حمام گرانبها

بسیاری از خانمهای زیبای تاریخ در آب توت فرنگی حمام می کرده اند و اعتقاد داشته اند که توت فرنگی در خنک کردن و پاک کردن پوست بسیار موثر است و می تواند مواد با ارزشی در اختیار پوست بگذارد.

مادام تالین، یکی از زیبایان تاریخی(!) با توت فرنگی و تمشک حمام می کرده است. او، پس از استحمام، با شیر و اسانس گل آبکشی می کرده است تا پوستش خوشبو و لطیف شود.

تونیک حمام

اگر در منطقه ای سردسیر زندگی می کنید و یا زمستان بسیار سردی را پشت سر گذاشته اید، برای بازیابی شادابی و سلامت پوست، از برگهای توت استفاده کنید.

مقداری برگ توت را در آب جوشان بریزید، پس از مدتی برگها را از ظرف خارج کنید و آب آن را به آب وان بیفزایید. این حمام دوباره پوست را زنده و شاداب می کند و لطافت گذشته را به آن باز می گرداند.

دریا را به خانه خود ببرید!

سلولهای پوست، پس از مدتی از بین می روند و جایشان را به سلولهای تازه تری می دهند در این تغییر و تحول، گردش خون نقش مهمی دارد و سرعت بخشیدن به آن سبب می شود که این کار جابه جایی سلولها بهتر و سریعتر انجام گیرد.

ورزش و بهره گیری از آبهایی که املاح مفیدی دارند، می تواند در افزایش سرعت گردش خون و منظم ساختن آن نقش با ارزشی داشته باشد. آب دریا به دلیل داشتن املاح معدنی، بسیار مفید است؛ اما همیشه در دسترس نیست. پس بهترین راه این است که با افزودن املاح مفید ویژه دریا به آب وان، دریا را به خانه ببرید.

برای این کار 225 گرم سولفات منیزیوم و 500 گرم کلرید منیزیوم را به آب وان بیفزایید. اکر می خواهید اب وان خوشبو شود، کمی اسانس نعناع یا اکالیپتوس به آن بیفزایید.

حمام سرکه سیب

یکی از حمامهای بسیار خوب و موثر، حمام با سرکه سیب است. با افزودن یک فنجان سرکه سیب به آب وان، می توانید اسید پوست را تأمین کنید و لطافت بیشتری به پوست ببخشید.

حمام رفع خستگی

دوش سرد و گرم به تناوب، خستگی را از پوست می گیرد. این کار زمانی نتیجه بهتری خواهد داشت که زیر دوش آب گرم بایستید و با دوش دستی آب سرد به بدن بپاشید، به طوریکه پوست دو درجه حرارت مختلف را یکجا دریافت و حس کند.

برای رفع خستگی پاها، آنها را به مدت سه دقیقه در آب سرد قرار دهید. این کار افزون بر رفع خستگی پاها، سبب می شود که راحت تر و زودتر به خواب بروید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: