حتی اگر روند سالخوردگی در پوست های چرب کند تر از سایر انواع پوست باشد ، نمی توان آن همه منافذ باز و پر از آلودگی در کنار ظاهر براق نادیده گرفت . اگر مایل به کنترل چربی پوست خود هستید ، از چند راهکار ساده در برنامه ی روزانه ی خود استفاده کنید :

صورت خود را تنها دو بار در روز بشویید . حتی با وجود چربی های ذخیره شده در پوست که تنها بعد از گذشت یک ساعت از شست و شو خود را نشان می دهند ، از شست و شوی چند باره ی پوست برای از بین بردن این چربی ها بپرهیزید. اگر در از بین بردن چربی پوست زیاده روی کنید ، پوست شما با تولید چربی بیشتر و بیشتر به شما پاسخ خواهد داد که قطعا خوشایند نیست . برای خلاص شدن از چربی اضافه ، پوست را گاهی تنها با آب خالی شست و شو دهید.

از پاک کننده های حلال چربی استفاده کنید . اگر می خواهید شوینده یا پاک کننده ی شما در عین حفظ لطافت ،پوست را به صورت عمقی از چربی های اضافی پاک کند ،پاک کننده هایی با عصاره ی مرکبات و یا نعناع مناسب هستند . این محصولات معمولا از ابتدا برای پوست چرب ساخته شده اند و منافذ باز پوست را از آلودگی و چربی اضافی پاک می کنند. فقط محصول مورد استفاده شما باید فاقد مواد شیمیایی آسیب زننده باشد . برای نتیجه گیری بهتر ، پاک کننده را با آب گرم به پوست بزنید و یک دقیقه قبل از شست و شو ، پوست را با آن ماساژ دهید .

تغذیه ی پوست خود را جدی بگیرید . باز هم باید بگوییم از بین بردن تمام چربی طبیعی پوست منجر به فعالیت بیش از پیش غدد سباسه و تولید چربی بیشتر خواهد شد . شما به تونری برای پوست خود احتیاج دارید که در عین ملایمت ، مفید و تاثیرگذار باشد. در این صورت پوست شما ظاهری سلامت و تمیز خواهد داشت .

تعادل چربی را در پوست خود حفظ نمایید . این نکته برای حفظ زیبایی و سلامت پوست چرب ضروری است و در واقع خیلی از افراد با این نوع پوست با این مرحله درگیر می شوند. شما می دانید که مشکل چربی اضافی است ، به همین خاطر برای خلاص شدن از آن تلاش می کنید . اما این تلاش گاهی تنها به استفاده ی مداوم از محصولات شیمیایی خشن و از بین بردن چربی طبیعی پوست می انجامد و لایه ی بیرونی پوست را تخریب می کند. این کار همچنین در افزایش سرعت پیری پوست تاثیرگذار است . روغن های طبیعی گاهی برای حفظ چربی طبیعی و ایجاد تعادل در پوست قدرت خارق العاده ای دارند. حتما پیش خود فکر می کنید "روغن برای پوست چرب ؟! " روغن های مناسب برای پوست چرب را بعد از پاکسازی پوست خود امتحان کنید . قطعا از نتیجه راضی خواهید بود .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: