در دنیای زیبایی و سلامتی ، سرکه سیب بسیار محبوب بوده و این محبوبیت اخیرا بیشتر هم شده است . سرکه سیب با خواص جادویی خود در همه ی زمینه ها، از کارهای خانه و آشپز خانه گرفته تا سلامت پوست و مو ، کاربرد دارد. این ماده همچنین یکی از بهترین سم زداها می باشد. وقتی صبح خودتان را با سرکه سیب ترکیب شده با یک لیوان آب گرم آغاز کنید ، تمام سموم از بدن خارج و سیستم گوارش برای باقی روز آماده می شود . این تنها مقدمه ای کوچک برای معرفی فواید بی شمار سرکه سیبب بود . سرکه سیب حتی قادر به درمان بسیاری از بیماری های پوستی می باشد.

اما به طور کلی استفاده از سرکه سیب برای درمان آفتاب سوختگی پوست توصیه نمی شود. متخصصان پوست معتقدند پوست برنزه شده و آفتاب سوخته بسیار حساس است و استفاده از سرکه سیب پوست را می سوزاند . هیچوقت سرکه را مستقیما به پوست نزنید ، زیرا هیدروکلرید اسید موجود در آن برای قرار گرفتن مستقیم روی پوست بیش از حد تند و قوی است . سرکه سیبی که برای پوست سوخته یا حتی پوست سالم استفاده می کنید باید با آب رقیق شود . اما به طور کلی استفاده از سرکه سیب روی پوست آفتاب سوخته درمان مناسبی برای شما نخواهد بود.

سرکه در چنین مواردی می تواند حتی اوضاع را وخیم تر کند . با این وجود که خواص اعجاب انگیز آن را در بحث زیبایی و سلامت پوست نمی توان نادیده گرفت ، متخصصان هنوز به استفاده از سرکه سیب برای آفتاب سوختگی مشکوک و در حال تحقیق هستند. پوست آفتاب سوخته نیاز به رسیدگی و مواد آرامش بخش و مغذی دارد . اگر به دنبال درمان های جایگزین برای آفتاب سوختگی هستید ، ما در این قسمت لیستی از مواد مناسب برای آفتاب سوختگی را ارائه می دهیم .

آلوئه ورا

آلوئه ورا برای پوست بسیار التیام بخش است و یکی از راهکار های موثر ولی نه چندان گران برای مبارزه با بسیاری از مشکلات پوستی محسوب می شود . اگر در خانه خود گیاه آلوئه ورا را دارید ، یکی از شاخه های آن را جدا کنید ، ژل داخل آن را خارج نمایید و مستقیما روی پوست آفتاب سوخته بزنید.

گلاب

گلاب ترکیبی بسیار موثر برای آرامش پوست است . یک تکه پنبه را به گلاب آغشته کنید و مستقیما روی پوست خود بزنید. همچنین می توانید با ترکیب گلاب و پودر چوب صندل خمیری درست کنید و روی پوست آفتاب سوخته قرار دهید .

روغن نارگیل

یکی از بهترین روش ها برای مبارزه با آفتاب سوختگی ، استفاده از روغن نارگیل خالص روی پوست آسیب دیده است . روغن نارگیل سوزش و خارش پوست را تا حد زیادی کاهش می دهد .

بهتر است روی پوست سوخته بلافاصله یخ قرار دهید . کشک هم بسیار خوب است . برای کاهش قرمزی پوست ترکیباتی مثل زردچوبه و آب گوجه فرنگی را امتحان کنید. به طور کلی با رژیم غذایی سرشار ازآنتی اکسیدان ، پوست خود را در برابر آسیب های نور خورشید مقاوم نمایید. مواد غذایی به رنگ زرد ، سبز ، بنفش و قرمز ضد آفتاب هایی طبیعی محسوب می شوند که با هر روشی می توانید آنها را پخته و مصرف کنید.

آفتاب سوختگی موجب از دست رفتن رطوبت پوست می شود ، بنابراین آبرسانی پوست سوخته از اهمیت بالایی برخوردار است. در این هنگام آب زیاد بنوشید تا پوست مرطوب بماند . برای مقاوم سازی پوست خود و از بین بردن سریع آفتاب سوختگی با یک دکتر پوست مشورت نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: