استفاده از روش های مراقبتی طبیعی و ضد سالخوردگی ، یکی از مهمترین نکاتی است که باید برای کاهش چین و چروک ها مد نظر داشته باشید . مرطوب کنندگی ، آبرسانی و تغذیه ی پوست با انواع آنتی اکسیدان ها برای سلامت پوست بسیار مهم است ، اما تنها کاری نیست که می توانید برای چین و چروک ها انجام دهید .

اگر شما هم می خواهید پیدایش چین چروک ها را تا حد امکان به تعویق بیاندازید ، چند روش بسیار ساده وجود دارد که بهتر است آنها را به یکی از عادات زندگی خود تبدیل کنید .

شش راهکار ساده برای کاهش میزان چی و چروک ها

اگر این راهکارها را در زندگی خود اجرا نمی کنید ، باید بدانید قدرمتمند ترین معجون ها هم از پیدایش چین و چروک ها پیشگیری نخواهند کرد .

نکات اساسی را فراموش نکنید

حتما از توصیه های پایه ای اطلاع دارید . با استفاده از ضد آفتاب و پوشش مناسب با اثرات مخرب آفتاب مقابله کنید . سیگار نکنید و الکل مصرف نکنید و هرگز با آرایش به رختخواب نروید . رعایت روزانه ی این نکات به کاهش چین و چروک ها کمک می کند .

به میزان کافی بخوابید

شاید این جمله را هم قبلا شنیده باشید ، اما تحقیقات جدید با شواهد بیشتری ثابت می کنند خواب خوب و کافی چقدر در ظاهر پوست موثر است . اما اگر شب بدی را گذراندید ، یک چرت کوتاه در روز بعد به پوست شما کمک نخواهد کرد . پس هفت تا نه ساعت خواب شبانه برای همه ضروری است .

تا حد امکان به پشت بخوابید

شواهدی وجود دارند که ثابت می کنند خوابیدن به پهلو و یا روی شکم بعد از گذشت سال ها موجب ایجاد چین و چروک می شود . دانشمندان در بررسی های خود برخی از نواحی پوست که دچار چین و چروک شده را ناشی از نوع قرار گرفتن صورت روی بالش ارزیابی کرده اند و این چروک ها را خطوط خواب نامیدند . پس نوع قرار گرفتن صورت روی بالش خود یک عامل اساسی در پیدایش چین و چروک ها محسوب می شود .

به نظر می رسد موقع خواب ، بالش پوست شما را مورد هدف قرار می دهد و در نهایت موجب کاهش خاصیت ارتجاعی پوست و پیدایش چین و چروک ها می شود . خوابیدن روی کمر اما سالم ترین نوع دراز کشیدن است . اگر شب ها به پشت بخوابید علاوه بر پوست ، بدنی سالم تر خواهید داشت .

میزان کلاژن را در پوست خود افزایش دهید

کلاژن پروتئینی است که خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند . در واقع شکسته شدن کلاژن چین و چروک ها بوجود می آورد . اما خبر خوب اینکه شما می توانید از طریق رژیم غذایی کلاژن بیشتری را به پوست خود برسانید . بهترین منابع کلاژن شامل آبگوشت ، سبزیجات سبز تیره ، سفیده ی تخم مرغ ، لوبیا و پنیر می شوند . همچنین مصرف میزان مناسبی از ویتامین C خوراکی و مواد غذایی مثل بروکلی ، مرکبات و فلفل دلمه ای ، نیز بسیار مهم است .

اسید چرب امگا3 مصرف کنید

مواد غذایی با میزان امگا3 بالا ، مثل ماهی های چرب ، گردو ، بذر کتان و روغن زیتون را به رژیم غذایی خود اضافه کنید . این مواد رطوبت پوست را حفظ می کنند و چین و چروک ها را کاهش می دهند . امگا3 همچنین به آرامش پوست و طراوت آن کمک می کند .

ویتامین C را فراموش نکنید

اضافه کردن ویتامین C به رژیم غذایی هم ظاهر چین و چروک ها را کمرنگ می کند . افراد با مصرف میزان بالای ویتامین C کمتر دچار خشکی پوست و چین و چروک ها می شوند .

در همین حال ، مصرف میزان زیادی از چربی ها و کربوهیدرات میزان چین و چروک ها را افزایش می دهد . بنابراین رژیم غذایی در سلامت پوست بسیار موثر خواهد بود .

مرکبات ، سبزیجات با رنگ سبز تیره ، کیوی و انواع توت از بهترین منابع ویتامین C محسوب می شوند .

تکنیک های رفع استرس را امتحان کنید

استرس برای پوست شما بسیار مضر است . شاید تا به حال نیز اثرات آن را روی پوست خود مشاهده کرده باشید . اما حتما می دانید اثرات مخرب استرس به جز پوست ، دیگر اعضای بدن را نیز درگیر می کند .

اگر می خواهید از چین و چروک ها دور بمانید ، حتما تکنیک های ضد استرس را در زندگی روزمره ی خود انجام دهید . این تکنیک ها نیز شامل مدیتیشن ، پیاده روی های روزانه ، انجام سرگرمی های مورد علاقه و کتاب خوانی می شوند .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: