پوست شما بخشی خارق العاده از مهندسی خداوند در طبیعت است . دمای بدن از طریق پوست تنظیم می شود ، پوست شما را از آلودگی ها و باکتری ها در امان نگه می دارد و انرژی خورشید را به ویتامین D تبدیل می کند . اما سلامت پوست به تغذیه ، لباسی که می پوشید و سبک زندگی شما به طور کلی وابسته است . اگر به دنبال پوستی زیبا و شاداب هستید ، باید از پایه ای ترین نکات آغاز کنید . در این قسمت مهمترین نکاتی را که می توانند به سلامت پوست شما کمک کنند ، معرفی می کنیم .

سم زدایی را از همین امروز شروع کنید

هرچه بدن شما پاک تر باشد ، پوستی زیباتر خواهید داشت . پس همین امروز درباره ی چگونگی سم زدایی بدن خود تحقیق نمایید . کاهش مصرف شکر ، نمک ، الکل و مواد غذایی فرآوری شده نقطه ی خوبی برای شروع سم زدایی محسوب می شود . اما برای کمک بیشتر باید فیبر بیشتری در برنامه ی غذایی شما وجود داشته باشد ، آب بیشتری بنوشید و میوه ها و سبزیجات تازه بخورید .

دوبار در روز پوست را تمیز کنید

حفظ پاکیزگی پوست برای جلوگیری از گرفتگی منافذ آن و فعالیت باکتری های بوجود آورنده ی آکنه ضروری است . دو بار در روز پوست خود را تمیز کنید و این کار را با یک پاک کننده ی ملایم و غیر صابونی انجام دهید . سپس آن را خوب با آب شست و شو دهید . حتی اگر خیلی خسته هستید این مرحله را نادیده نگیرید و هرگز با آرایش به رختخواب نروید .

ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها را افزایش دهید

وقت انتخاب محصولات مراقبت از پوست ، دنبال محصولاتی حاوی ویتامین A ، C ، D و E باشید . این ویتامین ها موادی مغذی مورد نیاز پوست را به آن می رسانند و با التهاب و علایم پیری پوست مبارزه می کنند . همچنین می توانید مصرف ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها را با سبزیجات به رنگ های مختلف افزایش دهید .

از روغن نارگیل استفاده کنید

روغن نارگیل بهترین گزینه برای بازسازی پوست های خشک و آسیب دیده بشمار می رود . در این روغن آنتی اکسیدان فراوانی وجود دارد که قادر به مبارزه با رادیکال های آزاد می باشد . با روغن نارگیل حتی می توانید رنگ پوست خود را متعادل سازید و با استفاده از آن به درخشندگی دلخواه از پوست خود خواهید رسید .

لایه برداری

وقتی سلول های مرده روی پوست انباشته می شوند ، تمام زیبایی پوست را می پوشانند . پس با یک لایه بردار ملایم یک یا دوبار در هفته پوست را لایه برداری کنید تا طراوت و درخشش آن حفظ شود .ترکیب نمک و روغن نارگیل پیشنهاد ما به عنوان یک لایه بردار ملایم است . نمک به پوست آسیب نمی رساند و این در حالی است که روغن نارگیل آسیب ها را باز سازی می کند .

آبمیوه

سلامت پوست در درجه ی اول متاثر از رژیم غذایی شما است . اما با وجود این همه مشغله شاید مصرف صحیح مواد غذایی چندان هم آسان نباشد . اگر می خواهید میزان میوه و سبزیجات مورد نیاز بدن را به آن برسانید ، آبمیوه و یا آب سبزیجات را امتحان کنید . با ترکیب میوه ها و سبزیجات مختلف می توانید به راحتی آب میوه های خوش طعم و مقوی برای خود بسازید . به این ترتیب پوست هم ویتامین های مورد نیاز خود را از مواد غذایی دریافت می کند .

آبرسانی صحیح پوست

مشکل پوست های خشک گاهی با یک رژیم پوستی مرطوب کننده به سادگی قابل حل است . به پوست خود هر صبح و شب مرطوب کننده بزنید و هرگز پوست خود را با صابون های قوی نشویید . میزان مناسبی از آب آشامیدنی را نیز در روز فراموش نکنید .

استراحت کافی داشته باشید

کار را کم و کمی استراحت کنید . استرس و خستگی رنگ را از رخسار شما می گیرند . پس استراحت کافی داشته باشید و گاهی استرس را از خود دور کنید . شب ها خوب و کامل بخوابید . حداقل هفت ساعت خواب در شبانه روز برای همه ی ما ضروری است . سعی کنید با تمرینات یوگا و مدیتیشن استرس را از ذهن خود دور نمایید .

قطعات یخ

اگر به یک بازسازی سریع احتیاج دارید ، تکه های یخ را روی گونه های خود قرار دهید . سردی یخ سلول های پوست را خنک می کند و جریان خون را افزایش می دهد . به این ترتیب پوست شما شاداب تر به نظر می رسد .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: