درمان سرمازدگی پوست

روشهای درمان

الف) پوره شلغم را با عسل به مقدار مساوی مخلوط نموده و آنرا می پزند و جوشانده غلیظ آن را روی پوست سرما زده می مالند در درمان سرمازدگی دست و پا خشونت آنها موثر واقع می شود.

ب) یک قاشق غذاخوری عسل، یک سفیده تخم مرغ و مقدار کمی آرد را به صورت خمیری در آورید، محل سرما زده را تمیز و خشک نموده و خمیر را روی آن بمالید و با پارچه ای بپوشانید. چون این خمیر نسبتاً چسبناک است گفته می شود که این دستور العمل بعد از یکبار انجام دادن موجب درمان کلی سرمازدگی می گردد.

درمان گرمازدگی پوست

یک قاشق غذاخوری عسل را با چند قطره آب لیمو خوب مخلوط کنید و روی پوست صورت بگذارید و پس از گذشت 15 دقیقه آن را با آب نیم گرم بشویید این ماسک را هر دو هفته یکبار می توانید تکرار کنید موثر واقع می شود.

درمان زبری پوست

اگر عسل خالص را روی پینه های دست و پای زبری و زانو بمالید آنها از بین خواهد رفت و با همین حربه است که عسل می تواند سنگر میکروبهای کهنه و مزمن را خراب کرده و به داخل آنها نفوذ نماید.

درمان خارش پوست

روشهای درمان

الف) مقداری سیرتازه را کوبیده و با عسل مخلوط نموده و به پوست بمالید. در درمان خارش و کهیر آب سیر را گرفته با عسل مخلوط نموده روزی یک مرتبه در محل خارش بمالید.

ب) زهره گاو را با عسل مخلوط نموده و به پوست بمالید بسیار نافع است.

از بین بردن خالکوبی ها

عسل را روی خال مالیده و با سوزن خالکوبی روی آن بزنید تا عسل در پوست فرو رود. این عمل باعث زخم شدن پوست و خورده شدن آن می گردد بعد برای بهبود زخم از پماد های مناسب می توان استفاده نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: