زیبایی پوست

بارداری می تواند تغییراتی را بر روی قوام و رنگ پوست ایجاد کند و ممکن است شما بخواهید برای تطبیق خود با این تغییرات، از آرایش های پوشاننده استفاده کنید.

خطوط ظریف صورت یا چروک

اگر پوست صورتتان در دوران بارداری خیلی خشک شود، این خطوط بیشتر به چشم می خورند. برای پیشگیری و توقف این وضعیت از فرآورده هایی استفاده نکنید که آنها را بیش از پیش آشکار می سازد:

سایه های روغنی یا براق چشم، کرم پودرهای غلیظ و پودرهای رنگی که می توانند این چروک ها را عمیقتر و دائمی تر سازند.

چرب شدن بیش از حد پوست

برای همراهی با این وضعیت از یک لوسیون قابض یا از کرم پودرهای غیر روغنی استفاده کنید و چربی پوست را با پودرهای نیمه شفاف بگیرید.

خشک شدن بیش از حد پوست

مشاهده این وضعیت در دوران بارداری خیلی نادر است اما اگر در طی بارداری پوست بدنتان خشکی زده و یا پوسته پوسته شده باشد، بهترین راه، استفاده از مواد مرطوب کننده است.

بهتر است بدانید که باید از مواد آرایشی اجتناب کنید. اگر به هر دلیلی در مصرف لوازم آرایشی اجبار دارید، باید از لوازم آرایشی پایه روغنی استفاده شود. و از پودر هم جهت پیشگیری برای از دست رفتن رطوبت پوست نیز می توانید استفاده کنید، مرطوب کننده های کرمی شکل و با کیفیت نیز به عنوان یک سد محافظتی برای از دست رفتن آب پوست بدن لازم می شوند.

تیرگی پوست

برای پوشاندن این مشکلات (تیرگی پوست و ظهور عروق تارعنکبوتی شکل بر پوست) بر نواحی قرمز روی گونه ها از کرم پودرهای روشن و طبیعی استفاده کنید. وقتی کرم پودر خشک شد، با استفاده از پودر نیمه شفاف کل صورت را نیز بپوشانید.

حلقه های تیره دور چشم

در زیر چشم یک لایه نازک کرم پودر و بر روی آن نیز مقدار بسیار کمی کرم دور چشم زده و به ملایمت ماساژ دهید تا خشک شود.

سپس یک لایه دیگر کرم پودر بر روی آن بزنید و با ملایمت و دقت پوست ناحیه دورچشم را با آن آغشته کنید. آخر کار از پودر نیمه شفاف که چربی پوست را می گیرد استفاده کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: