پوست نیازمند تغذیه و مراقبت مناسب در طول زمستان است. و مرطوب نگه داشتن آن در این فصل ضروری است. ممکن است مرطوب کننده های زیادی تهیه و استفاده کرده ولی نتیجه مطلوبی مشاهده نکرده باشید. به جای خریدن مرطوب کننده های گران قیمت، از انواع طبیعی آنها که به راحتی در آشپزخانه شما یافت می شود، استفاده کنید.

بنابراین اگر پوست خشک و حساسی دارید، در جستجوی مرطوب کننده در آشپزخانه باشید که بسیار موثرتر و ایمن تر از مرطوب کننده های موجود در بازار است.

روغن زیتون بکر

اگر دارای پوست فوق العاده خشکی هستید، روغن زیتون بکر می تواند نجات دهنده باشد. تنها کافی است چند قطره از آن را روی پوست خود ریخته و به حالت دَوَرانی ماساژ دهید.ماساژ روغن زیتون بکر روی صورت نه تنهارطوبت پوست را تامین می کند، بلکه ویتامین E موجود در آن باعث ترمیم پوست نیز خواهد شد.

خامه تازه

خامه به راحتی در آشپزخانه یافت می شود. تنها مقداری از خامه روی صورت خود قرار داده و به آرامی ماساژ دهید. اما اگر دارای پوست چرب هستید، بهتر است مقداری آبلیمو به آن اضافه کنید. از این مرطوب کننده قبل از حمام استفاده کنید چون باید به خوبی چربی های اضافه از روی صورت شسته شود. ماساژ خامه بهترین راه برای داشتن پوست نرم و لطیف است.

عسل

هیچ چیز به اندازه عسل در زیبایی و شادابی پوست تاثیر گذار نیست. فقط کافی است لایه ای از عسل روی پوست خود قرار دهید و پس از 15 دقیقه با آب سرد فراوان بشویید. عسل درخشش، نرمی و لطافت به پوست شما می بخشد. عسل سرشار از آنتی اکسیدان و آنتی باکتریال های طبیعی است که باعث کند شدن فرآیند پیری شده و پوست را از آکنه نیز محافظت می کند.

روغن نارگیل

روغن نارگیل مرطوب کننده فوق العاده ای است که به طور طبیعی حاوی کلاژن است و به سرعت توسط پوست جذب می شود. همچنین دارای آنتی باکتریال است و ضد پیری پوست است. می توانید مقداری روغن نارگیل را پس از حمام روی پوست ماساژ دهید و نتیجه آن را مشاهده نمایید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا راهکار نهایی برای تمامی مشکلات پوستی است. آلوئه ورا تقریبا در تمامی محصولات پوستی به کار می رود. این گیاه نه تنها مرطوب کننده پوست است بلکه درمانی برای سایر مشکلات مرتبط با پوست  نیز هست. می توانید ژل آلوئه ورای تازه را برای نتایج بهتر روی پوست خود ماساژ دهید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: