وجود تیرگی اطراف چشم، می تواند برای هر کسی آزار دهنده باشد. در اغلب موارد خانم ها به کمک کانسیلر و لوازم آرایش در تلاش برای پوشاندن آن هستند. سیاهی دور چشم می‌تواند باعث پیرتر دیده شدن افراد از سن واقعی خود شوند. دلایلی زیادی برای به وجود آمدن سیاهی دور چشم وجود دارد. از جمله استرس، کمبود خواب، اختلال هورمون‌ها، سبک زندگی ضعیف و.... اگر به موقع درمان نشود، باعث گرفته و کسل نشان داده شدن ظاهر خواهد شد. برای درمان آن، مجبور نیستید جیب خود را خالی کرده و پول زیادی خرج کنید. تنها با استفاده از روغن کرچک در خانه می‌توانید از شر سیاهی دور چشم خلاص شوید. روغن کرچک نه تنها بسیار موثر است، بلکه گران قیمت هم نیست و به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید.

7pic

روغن کرچک مرطوب کننده طبیعی است. علاوه بر داشتن اسیدهای چرب مفید، پوست را مدت طولانی آبرسانی می‌کند. سرشار از آنتی اکسیدان های مفید است که پوست را در برابر تاثیرات مخرب رادیکال‌های آزاد روی پوست جلوگیری می‌کند. آلودگی‌ها را از روی پوست جذب کرده و آن را شاداب و تمیز خواهد کرد. این روغن دارای خاصیت ضد قارچی و ضد ویروسی است که باعث جوان سازی پوست خواهد شد.

ساده ترین روش استفاده از روغن کرچک، ماساژ مستقیم آن روی تیرگی های اطراف چشم است. بهتر است شب موقع خواب چند دقیقه اطراف چشم را با روغن به آرامی ماساژ داده و تا صبح زمان بدهید تا تاثیر بیشتری داشته باشد. روش های دیگری نیز برای استفاده از روغن کرچک وجود دارد که به چند روش اشاره خواهد شد.

برای مثال روغن کرچک و شیر را مخلوط کرده و به آرامی روی تیرگی های اطراف چشم ماساژ داده و چند ساعت زمان داده سپس با آب ولرم شستشو دهید. اگر هر روز از این مخلوط استفاده شود، تاثیر دوچندانی خواهد داشت. مخلوط روغن بادام و روغن کرچک یا روغن نارگیل و روغن کرچک نیز میتواند روی برطرف کردن تیرگی اطراف چشم تاثیر زیادی داشته باشد. بهتر است هنگام خواب استفاده شود و صبح با آب ولرم شستشو شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: