آلودگی و سایر عوامل ممکن است منجر به آسیب رساندن به پوست شود. برخی اوقات، ما از نحوه درست مراقبت از پوست خود اطلاع نداریم، و دست به روش هایی می زنیم که ممکن است مناسب نوع پوست ما نباشد.

با ما همراه باشید تا برخی روش های مراقبت از پوست مناسب با نوع پوست شما را معرفی کنیم.

پوست معمولی

12pic4

همانطور که از اسم این نوع پوست پیداست، متعادل ترین نوع پوست است که بافتی نرم، صاف و انعطاف پذیر دارد. پوست نرمال حاوی رطوبت و چربی مناسبی است که باعث می شود پوست نه چرب باشد نه خشک. این نوع پوست نشان دهنده سلامت و گردش خون مناسب بدن است. داشتن پوست نرمال سعادتی است که تمام محصولات و روش های مراقبت از پوست، برای داشتن آن در تلاش هستند، اما برای حفظ شادابی و ماندگاری این مزیت، اقدامات احتیاطی لازم است.

  • قرار گرفتن در معرض آفتاب، باید تا حد امکان کاهش یابد، زیرا ممکن است پیری زودرس اتفاق بیفتد و چین و چروک هایی روی پوست ظاهر شود. استفاده از ضد آفتاب های ملایم با SPF 15 می تواند پوست را از اشعه های مضر و خشن آفتاب حفظ کند.
  • این نوع پوست نیازمند حداقل مراقبت و پاکسازی است. بهتر است حداکثر دو بار در روز به وسیله پاک کننده های ملایم و تونر پاکسازی شده و سپس از مرطوب کننده استفاده شود.

پوست چرب

12pic3

پوست چرب، حاصل ترشح بیش از حد غدد چربی پوست است. این نوع پوست معمولا مستعد عارضه های پوستی متعددی از جمله جوش های سر سیاه، سر سفید، لک و آکنه است.

مراقبت از پوست چرب

  • افراد دارای پوست چرب، باید از محصولات پوستی فاقد چربی و پایه آب استفاده کنند. پاکسازی پوست در این افراد بسیار مهم است.
  • ضد آفتاب بسیار مهم و حیاتی است. ضد آفتاب مناسب پوست چرب،SPF حداقل 30 دارد.
  • از محصولات مراقبت از پوست خشن اجتناب کنید.

پوست خشک

12 pic2

پوسته پوسته شدن، خارش، ترک خوردن و چین و چروک از مشکلات افراد با پوست خشک است. درمان این افراد آب رسانی درون و بیرون بدن است. مصرف زیاد مایعات و استفاده از محصولات پوستی آبرسان توصیه می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: