اگر پشت بسته های کرم دور چشم های صنعتی را مطالعه کنید، متوجه می شوید روغن نارگیل، کافئین، ویتامینC، روغن میوه گل رز و... را در آن به کار رفته است. این به معنی آن است که شما در خانه هم می توانید آن را تهیه کنید. با این تفاوت که این مواد را به صورت طبیعی و بدون مواد شیمیایی می تواید استفاده کنید. در این مطلب مواد طبیعی که می توانید در ساخت کرم دور چشم استفاده کنید، نام برده شده است.

از مرطوب کننده های معطر دوری کنید. روغن هایی مانند روغن بادام، نارگیل و روغن های سبک دیگری از دانه ها ، هسته ها و آجیل ها به دست می آید، باعث نرمی و آبرسانی پوست اطراف چشم خواهد شد.

روغن بادام را صدا بزنید. روغن بادام حاوی اسید های چرب و آنتی اکسیدان هایی نظیر ویتامین E است که باعث آبرسانی و تغذیه پوست می شود. روغن بادام را به تنهایی یا با سایر مواد مفید برای پوست مخلوط کرده و به پوست دور چشمتان بزنید. همچنین برای دریافت بیشتر اسیدهای چرب می توانید آن را با روغن آووکادو مخلوط کنید.

چای سبز استفاده کنید. خواص چای سبز برای زیبایی در دنیا شناخته شده است. نه تنها باعث کاهش چین و چروک می شود، بلکه پوست را آبرسانی و لایه برداری نیز می کند. روش زیر یکی از راه های بهره مندی از خواص چای سبز است. دو قاشق چای سبز را آسیاب کرده و با یک قاشق ژل آلوئه ورا نصف قاشق نشاسته ذرت مخلوط کرده و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا بجوشد. سپس مخلوط کرده و اجازه دهید خنک شود و در ظرفی تمیز نگهداری کنید. هر روز مقدار کمی از مخلوط را به صورت ضربه های آرام روی پوست اطراف چشم بزنید.

نکته: توجه داشته باشید کرم های دستساز از مواد طبیعی به دلیل نداشتن مواد نگه دارنده مدت کمتری سالم می مانند. همچنین توجه داشته باشید که این کرم ها را در یخچال نگه داری کنید. استفاده از کرم های فاسد شده باعث ایجاد عفونت خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: