هر عروس ستاره جشن عروسی است. برای برگذاری جشن عروسی از مدتی قبل برای تاریخ، دکوراسیون، لیست مهمانان و برنامه های دیگر برنامه ریزی می شود. در میان این شلوغی ها عروس ها، مهم ترین نکته که مراقبت از خودشان است را فراموش می کنند. پاکسازی و آبرسانی و ماساژ پوست باید به طور مداوم انجام شود. اینکار باعث جوان شدن پوست شده و راه تنفس را برای پوست باز می کند. اقداماتی برای زیباتر شدن پوست و آماده سازی آن برای جشن عروسی وجود دارد که در این مطلب نام برده شده است.

1-لایه برداری

لایه بداری یکی از بهترین راه ها برای داشتن پوستی خالی از سلول های مرده و جوش های سرسیاه است. قبل از استفاده از پاک کننده های صورت از اسکراب ها استفاده کرده و پوست را لایه برداری کنید. دقت کنید پاک کننده هایی که استفاده می کنید، ملایم باشد تا به پوست آسب نزده و آن را تحریک نکند. همچنین می توانید از اسکراب های خانگی ساخته شده از آرد برنج و جو دوسر و ... استفاده کنید.

2-ماساژ صورت و مو

سعی کنید از 6 ماه قبل از جشن عروسی شروع به مراقبت از پوست و مو کرده و ماهی یک بار به پوست و موی خود رسیدگی کنید. اگر زمان کمی دارید، هفته ای یک بار انجام دهید. همچنین هفته ای یک بار از محصولات تقویت مو نیز استفاده کنید. اگر محصولات شیمیایی را نمی پسندید از ماسک های خانگی مخصوص مو نیز می توانید استفاده کنید.

3-دست ها و پاهای زیبا

دست ها و پاها را با ماساژ هرشب روغن زیتون نرم نگه دارید. همچنین در حمام حتما از سنگ پا برای از بین بردن سلول های مرده پوست پا استفاده کنید.

4-ورزش

قبل از جشن عروسی از رژیم و ورزش سخت پرهیز کنید چون باعث خسته و گرفته شدن صورت خواهد شد. رژیم غذایی سالمی را دو ماه قبل از جشن عروسی آغاز کرده و ورزشی ملایم انجام دهید. از 4 ماه قبل از عروسی شروع به کاهش وزن کنید تا تاثیر بهتری در کاهش وزن به خصوص در ناحیه شکم و پهلو مشاهده کنید.

5-رژیم غذایی

آب فراوان بنوشید تا بدن شما از سموم پاک شود. همچنین آب نارگیل و آب لیمو ترش نیز کمک بسزایی در سلامتی و مرطوب مانن بدن خواهد شد. همچنین مقدار سبزیجات و میوه ها را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. از مصرف غذاهای پرچرب و فست فود و تنقلات مضر مانند چیپس و پفک پرهیز کنید.

6-خواب کافی

خواب امر بسیار مهمی قبل از جشن عروسی است. عدم خواب کافی باعث ایجاد نواحی تیره زیر چشم خواهد شد و با هر گونه آرایش نیز صورت شما خسته به نظر میرسد. بنابراین خواب کافی بسیار توصیه شده است.

نکته مهم این است که برای داشتن پوست و مویی زیبا الزامی نیست که در روزهای شلوغ قبل از جشن عروسی، به کلینیک های پوستی مراجعه کنید و وقت خود را آنجا بگذرانید. از محصولات و ماسک های خانگی نیز می توانید برای زیبایی و نرمی پوست استفاده کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: