وقتی حرف از تبخال می شود، همه فکر می کنیم به دلیل سرماخوردگی ایجاد می شود، اما واقعیت ندارد. تبخال میتواند در هر کسی ایجاد شود و یکی از رایج ترین التهابات پوستی است که ظاهر زشتی به صورت می دهد و پنهان کردن آن یکی از چالش های افرادی است که به آن مبتلا می شوند. این اتفاق زمانی می افتد که سیستم ایمنی بدن ضعیف شده است. تحقیقات نشان می دهد پس از بیماری هایی مانند سرماخوردگی که بدن ضعیف شده است، تبخال می تواند فعال شود. اما سرکوب و کنترل آن با چند ترفند ممکن می شود. تبخال ها معمولا دردناک و نازیبا هستند و گاهی حتی دچار خونریزی نیز می شوند. اولین کار درمان و از بین بردن عفونت آن است زیرا تبخال مسری نیز هست. مطلب زیر را مطالعه کنید تا بتوانید تبخال های خود را با ملایمت بپوشانید.

1-استفاده از ضد آفتاب

استفاده از ضد آفتاب به خصوص در روزهای آفتابی و رم بسیار مهم و ضروری است. مطالعات نشان می دهد، اشعه UV و سرما خوردگی باعث بزرگتر شدن تبخال می شود. استفاده مداوم از کرم ضد آفتاب باعث کمتر شدن احتمال بروز تبخال می شود.

2-استفاده از کرم سرد

استفاده مقدار مناسبی کرم سرد و مرطوب نگه داشتن لب ها از بروز تبخال جلوگیری خواهد کرد.

3-عدم تخلیه تبخال

به هیچ عنوان تبخال را تخلیه نکنید و ن را فشار ندهید. این کار فقط باعث بزرگ شدن آن و سرایت آن به سایر نقاط صورت شده و دیرتر التیام پیدا خواهد کرد و همچنین باعث باقی ماندن جای آن روی صورت خواهد شد.

4-عدم استفاده از رژلب با رنگ های روشن

رژلب های رنگ روشن باعث بیشتر جلوه داده شدن تبخال می شوند. در عوض لبهای خود را با مقداری کرم پودر با رنگ طبیعی پوست بپوشانید.

5-اجتناب از استفاده از کانسیلر

کانسیلر باعث خشک شدن لب می شود.

6-اجتناب از تحریک پوست

از هرگونه محصولات پوستی و زیبایی و روتین های روزانه در مدت وجود تبخال پرهیز کنید زیرا باعث شدت گرفتن آن خواهد شد. این محصولات قرمزی تبخال را افزایش خواهد داد. این محصولات شامل لایه بردار های صنعتی و خانگی می شود.

7- از براش های یک بار مصرف استفاده کنید

هنگام استفاده از رژلب از براش های یک بار مصرف استفاده کنید زیرا ویروس تبخال مسری است و روی براش شما باقی می ماند و از التیام آن جلوگیری می کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: