همه ما می دانیم تخم مرغ، خواص فراوانی در سلامت پوست دارد. سفیده تخم مرغ واقعا برای پوست مفید است، اما از فواید پوسته ترد و شکننده تخم مرغ نیز اطلاع دارید؟ آیا تا به حال از پوست تخم مرغ برای رفعمشکلات پوستی استفاده کرده اید؟ در این مطلب چند روش استفاده از پوست تخم مرغ برای رفع انواع التهابات پوستی آموزش داده خواهد شد. مواد معدنی موجود در پوست تخم مرغ باعث درخشندگی و نرمی پوست شما خواهد شد. برای استفاده از پوست تخم مرغ و باتوجه به شکننده و ترد بودن آن، می توانید زیرآفتاب آنها را خشک کرده و به پودر تبدیل کنید و با مخلوط کردن آن با سایر مواد طبیعی مانند سرکه سیب و ماساژ و اسکراب آن روی پوست صورت، از خواص آن بهره مند شوید. در این مطلب دلایل مفید بودن پوست تخم مرغ برای پوست آورده شده است.

1-درمان عفونت های پوستی

مقداری پوست تخم مرغ برداشته و کاملا پودر کنید و مقداری سرکه سیب به آن اضافه کنید و اجازه دهید چند ساعت در آن خیس بخورد. سپس مخلوط را اطراف محل بریدگی یا هر نوع آسیب پوستی دیگر قرار دهید. این مخلوط آسیب دیدگی را در مدت کمی بهبود می بخشد.

2-پاکسازی پوست با پوست تخم مرغ

سه قاشق پودر پوست تخم مرغ را به یک قاشق عسل اضافه کرده و طوری مخلوط کنید که یک دست شود و سپس روی پوست صورت و به ویژه لک ها و جای زخم ها قرار دهید. در مدت کمی پوست را پاکسازی می کند.

3-درخشان کننده پوست

سفیده تخم مرغ را جدا کرده و مقداری پودر پوست تخم مرغ به آن اضافه کرده و مخلوط کنید تا یک دست شود. سپس روی پوست زده و صبر کنید تا کاملا خشک شود. سپس با آب شستشو دهید. این ماسک پوست براق و درخشانی را به ارمغان می آورد.

4-ماسک پوست تخم مرغ

به یک سفیده تخم مرغ مقداری شکر و پودر پوست تخم مرغ به آن اضافه کنید. خوب مخلوط کنید تا یکدست شود و سپس روی پوست بزنید و اجازه دهید کاملا خشک شود. پس از خشک شدن ماسک را از روی صورت برداشته و با آب سرد خوب شسته و تمیز کنید.

5-بازگشت جوانی با پوست تخم مرغ

برای نرمی پوست و بازگشت جوانی، تنها کافی است درمان خانگی با پوست تخم مرغ انجام دهید. تنها باید به مقداری سفیده تخم مرغ شکر و پودر پوست تخم مرغ اضافه کنید. این مواد را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود و روی پوست به ویژه نقاط دارای چین و چروک بزنید.

6-سفید کننده دندان ها

پودر پوست تخم مرغ با پودر ذغال فعال یک سفیدکننده قوی دندان است. پوست تخم مرغ پودر شده به عنوان خمیر دندانی که با جرم دندان و بیماری های لثه مبارزه می کند عمل کرده و لبخندی درخشان و زیبا به ارمغان می آورد.

7-پوست صاف با پوست تخم مرغ

پوست خود را با پود پوست تخم مرغ و ژل آلوئه ورا ماساژ دهید. با ماساژ پوست با این مخلوط هم زمان گردش خون را در پوست افزایش داده و لایه برداری می کنید. که این کار باعث به وجود آمدن پوست براق و صاف خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: