وجود موهای پشت لب، از صورت جدا نشده و درحال رویش است. بند انداختن، وکس کردن و شیو کردن از متداول ترین روش های رفع آنها است. این روش ها بسیار دردناک بوده و چند روز یک بار تجربه کردن آنها سخت است با توجه به اینکه رشد موها در برخی افراد سریعتر از بقیه بوده و فاصله بین اصلاح بسیار کم است. آیا روش بدون درد وجود ندارد؟ خوشبختانه پاسخ مثبت است. روش های خانگی موثری وجود دارد که بدون درد و سختی می توانید موهای زائد پشت لب را از بین ببرید. این روش ها بسیار مفید بوده و همزمان باعث تغذیه پوست نیز می شود. اما در این روش ها باید کمی صبور باشید. ممکن است برای نتایج خوب کمی زمان نیاز داشته باشید اما فاید آن ارزش صبوری را دارد.

1-سفیده تخم مرغ و زردچوبه

این مخلوط یک ترکیب فوق العاده برای رفع موهای زائد است. این مخلوط با خشک شدن روی پوست حالت چسبی پیدا کرده و به آرامی موها را خارج می کند. همچنین سفیده تخم مرغ باعث بسته شدن منافذ شده و بهبود چین و چروک ها را نیز به دنبال دارد. زرد چوبه نیز ضد باکتری و ضد التهاب بوده و باعث صاف شدن پوست نیز می شود. ابتدا سفیده یک تخم مرغ را جدا کرده و خوب بزنید تا کف کند سپس یک قاشق زردچوبه به آن اضافه کنید. مخلوط را روی پشت لب و هر قسمت دیگری از صورت که خواهان رفع موهای زائد هستید بزنید. حدود یک ساعت صبر کنید تا خشک شود. سپس آن را به آرامی از روی پوست جدا کنید و با آب ولرم شستشو دهید. این روش را 2-3 بار در هفته تکرار کنید.

2-شکر و عسل و آبلیمو

مخلوط این سه ماده با هم مانند وکس عمل می کند. شکر باعث لایه برداری پوست شده و عسل هم مرطوب کننده ای فوق العاده است لیمو هم که یک ماده روشن کننده است. 3قاشق شکر را به یک قاشق عسل اضافه کرده و چند قطره آب لیمو تازه بریزی و خوب مخلوط کنید سپس یک لایه از آن را روی پوست کشیده و صبر کنید تا خشک شود. به آرامی آن را از روی پوست جدا کنید و با آب نیمه گرم بشویید. تکرار دو بار در هفته توصیه شده است.

3-شیر و زردچوبه

زردچوبه از زمان های قدیم در رفع موهای زائد استفاده می شده است. شیر باعث لایه برداری پوست شده و از باقی ماندن اثر زردچوبه روی پوست جلوگیری می کند و پوست را نیز تغذیه می کند. مخلوط شیر و زردچوبه ماده ای چسبناک می دهد که از بین برنده موهای زائد است. نصف قاشق زردچوبه را با دو قاشق شیر مخلوط کرده و یک لایه روی پوست قرار دهید و تا خشک شدن آن صبر کنید. آن را به آرامی از روی پوست جدا کرده و با آب نیمه گرم شستشو دهید. این روش هفته ای یک بار توصیه شده است.

4-آرد نخودچی و عسل

آرد نخودچی بهترین پاک کننده پوست است که سلول های مرده و آلودگی ها را پاک می کند و همچنین موهای زائد را نیز از بین می برد. نصف قاشق آرد نخودچی را با 2 قاشق عسل مخلوط کرده و یک لایه نازک از آن را روی پوست بزنید. اجازه دهید خشک شود و سپس بر خلاف جهت رویش موها از روی پوست جدا کنید و با آب نیمه گرم شستشو دهید. بهتر است این روش را دوبار در هفته تکرار کنید.

5-ژلاتین، شیر و لیمو

ژلاتین از کلاژن حیوانی گرفته می شود، بنابراین باعث افزایش انعطاف پذیری پوست شده و منافذ باز پوست را می بندد و آنها را پاکسازی می کند. مخلوط این مواد مانند وکس عمل کرده و موها را از ریشه خارج می کند. هنگام استفاده از ژلاتین باید سریع عمل کنید چوت به سرعت به حالت جامد در می آید. یک قاشق ژلاتین را با یک و نیم قاشق شیر مخلوط کرده و مقداری هم شکر اضافه کنید. این مخلوط را روی حرارت غیر مستقیم گذاشته تا مواد کاملا حل شود. از روی حرارت برداشته و دوباره مخلوط کرده و در آخر 3-4 قطره آبلیمو به آن اضافه کنید. یک لایه نازک از مخلوط را به سرعت روی پوست بکشید. 5 تا 10 دقیقه طول میکشد تا مواد روی صورت خشک شود. در خلاف جهت رویش موها آن را از روی پوست جدا کنید. پس شستشو از یک مرطوب کننده ملایم نیز استفاده کنید. این کار را در ماه یک بار تکرار کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: