مراقبت از پوست امری بسیار مهم است، بنابراین، تعجبی ندارد که بازار ها پر از محصولات مراقبت از پوست است. بنابراین با وجود این چنین تنوعی، انتخاب سخت می شود. اما اگر سرم ویتامین C را تا کنون امتحان نکرده اید، قطعا یکی از مفیدترین محصولات را از دست داده اید. همه ما می دانیم خوردن مواد غذایی غنی از ویتامینC مانند مرکبات و کلم بروکلی، برای قسمت درونی بدن بسیار مفید است. همچنین این ویتامین برای پوست نیز خواص معجزه آسایی دارد و می تواند باعث بازسازی بافت پوستی شود.

ویتامینC یکی از شگفت انگیزان طبیعت است و به طور طبیعی حاوی آنتی اکسیدان های مفید است. در حالی که گیاهان می توانند ویتامین C بسازند، بدن انسان این توانایی را نداشته و نیاز به دریافت این ویتامین از گیاهان دارد.  

خواص سرم ویتامین C

1-جلوگیری از تغییرات حاصل از افزایش سن

چون ویتامینC سرشار از آنتی اکسیدان است، بهترین ماده برای درمان اثرات گذر زمان است. مطالعه ای روی افراد در سنین 36 تا 72 سال که دچار پیری پوست ملایمی شده بودند، ثابت کرد پس از سه ماه استفاده از سرم ویتامینC حدود 68 تا 74 درصد پوست آنها بهبود یافته است. این مطالعه تاثیر این سرم را در بهبود چین و چروک، بافت و رنگ پوست، اثبات می کند.

2-کاهش لک های تیره پوستی

با اینکه لک های پوستی بی ضرر است، اما لک های و نقاط تیره به خصوص روی صورت و دستها می تواند زیبایی پوست را بگیرد. لک های پوستی در اثر تولید بیش از حد ملانین در زیر پوست ایجاد می شود. این لک ها می تواند در اثر آفتاب سوختگی، بارداری و بسیاری دلایل دیگر روی پوست ایجاد شود. ویتامین C دارای آنتی اکسیدانهایی است که به روشن شدن پوست کمک کرده و از پیشروی این لک ها جلوگیری می کند.

3-باعث کلاژن سازی بهتر می شود

 ویتامینC حاوی آنزیم هایی است که به ساخت کلاژن کمک می کند. به این ترتیب، به بهبود بافت پوست و بهبود زخم ها و لکه های پوستی کمک می کند.

چگونه در خانه سرم ویتامین C بسازیم

پودر ویتامین C تهیه کرده و یا چند عدد قرص ویتامین C را پودر کنید و با آب مقطر مخلوط کنید. خوب مخلوط کنید. همانطور که گفته شد، ویتامین C باعث روشن شدن و جوانی پوست می شود و می تواند علائم پیری را ناپدید کند. سپس مقداری ژل آلوئه ورا اضافه کنید. بهتر از برای ماندگاری سرم از ژل های آماده استفاده کنید. آلوئه ورا از قدیم به عنوان یکی از معجات پوستی شناخته شده است. مصریان این یاه را گیاه جاودانگی می نامند. و تا امروز هنوز از این گیاه برای درمان بسیاری مشکلات پوستی استفاده می شود. پس از آلوئه ورا نوبت روغن ویتامین E است. هنگامی که همه مواد به خوبی با هم مخلوط شد، آن را در یک ظرف در بسته بریزید. استفاده از این سرم روی پوست قبل از خواب و باقی ماندن آن روی پوست تا صبح، تاثیرات قوی و شگفت انگیزی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: