آیا میکاپ به پوست آسیب می رساند؟

خیر؛ میکاپ به طور معمول تاثیر منفی روی پوست ندارد، اما بستگی پوست فرد نیز دارد. واکنش های مختلفی در انواع پوست نسبت به مواد موجود در محصولات آرایشی وجود دارد. این واکنش ها می تواند نسبت به اسانس ها یا مواد نگهدارنده موجود در آنها باشد. پس روتین مناسب پوست می تواند از آسیب به پوست جلوگیری کند.

آیا آرایش باعث بروز چین و چروک می شود؟

آرایش و آلودگی های محیطی که با هم ترکیب می شوند، در طی روز های متوالی به تدریج وارد منافذ پوست شده و شروع به آسیب رساندن به کلاژن های پوستی می کند و کلاژن سازی را کند خواهد کرد بنابراین باعث بروز چین و چروک خواهند شد. به همین دلیل، پاک کردن آرایش و رطوبت رسانی به پوست، هر شب قبل از خواب بسیار مهم است.

آیا آرایش شما را پیرتر نشان می دهد؟

خیر؛ در واقع استفاده از محصولات مناسب پوست و تکنیک های مناسب برای آرایش کردن، می تواند شمارا جوانتر و شاداب تر نیز نشان دهد. بنابراین بهتر است از رنگ های رقیق مانند صورتی  مرجانی پشت چشم و روی گونه ها استفاده کنید تا جوان تر به نظر برسید.

آیا محصولات آرایشی حاوی مواد معدنی به درمان آکنه کمک می کند؟

بله، محصولات آرایشی حاوی مواد معدنی، بهترین لوازم آرایشی است که می توان برای پوست های دارای آکنه استفاده کرد. همچنین فواید زیادی را برای پوست فراهم خواهد کرد. محصولات معدنی فاقد چربی، اسانس و مواد نگه دارنده تحریک کننده آکنه هستند. اکثر این محصولات از بسته شدن منافذ و بروز جوش های سرسیاه نیز جلوگیری می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: