همه خانم ها خواهان لب های نرم و صورتی رنگ هستند. لبهای زیبا، لبخند شما را جذاب می کند. اما زمانی که لب ها تیره و سیاه می شوند، زیبایی لبخند را کاهش می دهد.

لبهای تیره و سیاه یکی از مشکلات همیشگی این روزهاست. افراط در نوشیدن قهوه و چای، قرار گرفتن زیاد در مقابل آفتاب و بی توجهی در مراقبت از لب ها، باعث می شود رنگ آنها تغییر کرده و سیاه و تیره شوند. اگر تمایل به استفاده از محصولات مراقبت از لب گران قیمت را ندارید، می توانید از مواد طبیعی استفاده کنید که منجر به رفع سیاهی لب ها خواهند شد.

1-روغن نارگیل

از روغن نارگیل به عنوان نرم کننده لب در طول روز استفاده کنید و با استفاده از انگشتان دست آن را روی لب ها ماساژ دهید. استفاده از آن همچنین قبل از خواب نیز توصیه شده است. روغن نارگیل با دارا بودن اسید های چرب باعث سالم و هیدراته شدن لب ها خواهد شد که در این حالت لب ها نرم و صورتی خواهند شد.

2-روغن بادام

هر شب قبل از خواب یک یا دو قطره روغن بادام را با انگشتان روی لبها ماساژ دهید. خواص نرم کننده موجود در روغن بادام باعث نرمی و بازسازی پوست می شود. همچنین ترکیبات موجود در آن باعث روشن شدن لب ها و کاهش تغییر رنگ می شود.

3-سرم لیمو و عسل

ابتدا آبلیمو عسل را با هم مخلوط کنید و برای روشن کردن و تغییر رنگ لب ها به مدت یک ساعت این مخلوط را روی لبها نگه دارید. سپس با استفاده از دستمالی نرم و مرطوب آن را از روی لب ها پاک کنید. هر روز می توانید از این سرم استفاده کنید. این روش یک از بهترین روش ها برای روشن کردن رنگ لب ها است. ویتامینC موجود در لیمو باعث رفع تیرگی شده و عسل نیز پوست لب را تغذیه می کند. این سرم را می توانید یک هفته در یخچال نگه داشته و هر روز استفاده کنید.

4-گلیسیرین

به جز آسیب رساندن اشعه های آفتاب، خشکی نیز می تواند باعث تغییر رنگ لب ها می شود. ماساژ روغن گلیسیرین روی لب ها باعث آبرسانی و رطوبت رسانی به لب ها شده و از تیره شدن آنها جلوگیری خواهد کرد.

5-آلوئه ورا

یک تکه آلوئه ورای تازه را جدا کرده و ژل آن را روی لب ها ماساژ دهید و صبر کنید تا خشک شود و سپس با آب نیمه گرم شستشو دهید. این کار را هر روز تکرار کنید تا نتیجه بخش باشد. آلوئه ورا حاوی موادی است که باعث کنترل تغییر رنگ لبها شده و آنها را روشن و صورتی رنگ می کند. آلوئه ورا همچنین پوست را بازسازی کرده و آن را تغذیه می کند.

6-سرکه سیب

سرکه سیب حاوی اسید های طبیعی فراوانی است که به طور طبیعی باعث روشن شدن و رفع تیرگی لب ها می شود. یک قاشق سرکه سیب را با یک قاشق آب مخلوط کرده و با پنبه روی لبها بزنید و پس از 10 دقیقه با آب نیمه گرم شستشو دهید. از این محلول به عنوان مراقبت شبانه استفاده نکنید و پس از ده دقیقه حتما شستشو دهید.

7-جوش شیرین

مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. سپس با کمک مسواک یا انگشت به صورت دایره ای روی لبها اسکراب کنید. سپس با آب گرم شستشو دهید و سپس و نرم کننده لب مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل بزنید. استفاده هر روز از اسکراب جوش شیرین به دلیل لایه برداری پوست لب ها می تواند باعث روشن شدن پوست شود. روغنی که پس از اسکراب می زنید به دلیل رطوبت رسانی به لب بسیار مهم است.

8-تکه های چغندر قرمز

چغندر را تکه تکه کرده و در یخچال نگه داری کنید. در اوقت بیکاری یک تکه از آن را برداشته  و چند دقیقه روی لب ها ماساژ دهید و پس از 15-20 دقیقه آن را شستشو دهید. سعی کنید هر روز این کار را تکرار کنید. آب چغندر که از تکه های آن خارج شده و روی لب های شما می ماند، تیرگی را از بین می برد و همچنین به لب ها رنگ صورتی زیبایی هدیه می دهد. پوست را پاکسازی کرده و تغذیه نیز می کند. آنتی اکسیدان های موجود در آن پوست را جوان و سالم نگه می دارد. با اینکار در مدت زمان کمی، لب های صورتی و زیبایی خواهیید داشت.

9-آب خیار

خیار باعث بازسازی و آبرسانی به پوست خواهد شد و آن را بازسازی می کند. نصف یک خیار را در مخلوط کن ریخته و سپس در یخچال بگذارید تا خنک شود. سپس آن را با استفاده از پنبه روی لب ها بزنید و پس از 20 تا 30 دقیقه شستشو دهید. تکرار روزی یک بار این روش توصیه شده است.

10-گلاب

گلاب باعث افزایش جریان خون در لب ها می شود. پوست را تغذیه کرده و خاصیت روشن کنندگی دارد. تنها لازم است هر شب با استفاده از پنبه، مقداری گلاب روی لب ها زده و به خواب بروید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: