از بین بردن جوش های ریز و سیاه روی بینی بسیار کار سختی بوده و پروسه طولانی دارد. جوش های سرسیاه روی بینی می تواند بسیار آزار دهنده باشد زیرا باعث وجود سیاهی روی بینی شده و همچنین چهره شما را تحت تاثیر قرار می دهد. فشار دادن و کندن آنها فقط باعث بزرگتر شدن آنها می شود. برای از بین بردن این جوش های سیاه و آزار دهنده از روی بینی راه های ساده ای وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کرده و از شر آنها راحت شوید. البته از این تکنیک ها فقط برای درمان جوش های سرسیاه روی بینی استفاده کنید و برای درمان آکنه صورت به کار نبرید چون نتیجه وجود پوستی حساس و قرمز و خشک خواهد شد.

1-آب لیمو ترش

مقداری آب لیمو ترش را روی پنبه فشار داده و آن را به مدت 15 دقیقه روی بینی نگه دارید. سپس با آب معمولی شستشو دهید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید تا نتیجه نهایی را مشاهده کنید. آبلیمو اسیدی بوده و در خشک و تمیز کردن جوش ها موثر است و آن را کوچکتر می کند. بهتر است از آب لیمو ترش تازه استفاده کنید اما آبلیمو های نگه داری شده نیز می تواند تاثیر داشته باشد. توجه داشته باشید که آبلیمو پوست شما را نسبت به آفتاب حساس خواهد کرد. بنابراین از قرار گرفتن مدت طولانی در آفتاب پس از استفاده از این روش خود داری کنید.

2-یخ

یخ باعث کاهش التهاب و خارش پوست شده و همچنین اندازه جوش ها را نیز کوچک می کند. برای استفاده از فواید آن کافی است چند تکه یخ را در پارچه ای تمیز ریخته و 20 دقیقه نگه دارید.

3-روغن درخت چای

تنها کافی است چند قطره روغن درخت چای را روی جوش ها و اطراف آن ماساژ داده و پس از 10 دقیقه شستشو دهید. همچنین می توانید از کرم ها و پماد های حاوی روغن درخت ای نیز استفاده کنید. تکرار 2 تا 3 بار در روز توصیه شده است. این روغن دارای خواص آنتی باکتریالی بوده که قدرت زیادی در خشک کردن جوش ها داشته و همچنین اثر باقی مانده از جوش درمان شده را نیز می تواند از بین ببرد. افراد دارای پوست حساس روغن درخت چای را با روغن نارگیل یا روغن جوجوبا مخلوط کرده و استفاده کنند.

4-سرکه سیب

خواص طبیعی سرکه سیب برای پوست غیر قابل انکار است. بنابراین استفاده از سرکه سیب هنگام رو به رو شدن با جوش، منافذ باز پوست و جوش های سرسیاه بینی توصیه شده است. تنها کافی است یکی دو قطره سرکه سیب را روی جوش ها زده و اجازه دهید خود به خود خشک شود و پس از 15 دقیقه شستشو دهید.

5-خمیر دندان

بهترین و شناخته شده ترین درمان جوش، خمیر دندان است. با استفاده از این روش جوش ها در عرض یک شب کوچک خواهد شد. بنابراین درمان سریع جوش باین روش امکان پذیر است. خمیر دندان با کمک خواص آنتی باکتریالی جوش را خشک کرده و درمان می کند. تنها کافی است مقداری خمیر دندان را روی جوش ها زده و شب بخوابید و بح روز بعد، شستشو دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: