گونه های پر و برجسته به صورت جوانی و شادابی می بخشد، در حالی که گونه های لاغر باعث افتادگی و شل شدن پوست و پیر نشان داده شدن می شود. برای پر شدن صورت راه هایی وجود دارد. برای مثال می توانید تحت جراحی های زیبایی قرار بگیرید و یا ژل تزریق کنید. اما می توانید از روش های طبیعی نیز استفاده کنید و از ریسک جراحی و تزریق ژل دور بمانید.

راه های طبیعی برای پر شدن صورت و برجسته شدن گونه ها

1-تمرینات عضلات صورت

یوگای صورت نامیده می شود و باعث می شود عضلات صورت تقویت شده و جوان بمانند. تحقیقات نشان داده است روزی 30 دقیقه تمرین عضلات صورت به مدت 8 هفته تاثیر خود را روی صورت گذاشته و عضلات را سفت کرده و فرم می دهد. برخی از این تمرینات عبارت است از:

 • عضلات گونه را با جمع کردن لبها و لبخند زدن لیفت کنید. سپس انگشتان هر دست را روی دو طرف دهان خود قرار در دو طرف دهان قرار داده و به سمت گونه ها بکشید و 20 ثانیه در همان حالت نگه دارید.
 • دهان را ببندید و گونه ها را با هوای داخل ریه ها پر کرده و 45 ثانیه نگه داشته سپس به برون بدمید.
 • دهان را در حالت گفتن آوای O باز کرده و سعی کنید در این حالت لبخند بزنید. سپس انگشتان هر دست را روی قسمت های بالای گونه های خود گذاشته و 30 ثانیه در این حالت نگه داشته و سپس رها کنید.

2-استفاده از آلوئه ورا

علاوه بر مواد مفید برای پوست، آلوئه ورا حاوی آنتی اکسیدان های ویتامین C و ویتامین E است. به همین دلیل است که افراد معتقدند استفاده از آلوئه ورا روی صورت و گونه ها باعث جوانسازی و شادابی صورت و گونه ها می شود. مطالعات همچنین نشان می دهد، زنانی که 90 روز پشت سر هم روزی یک قاشق ژل آلوئه ورا میل می کنند، پوست انعطاف پذیر تری نسبت به بقیه دارند.

3-استفاده از سیب

بسیاری افراد معتقدند، استفاده از سیب باعث جوانی و شادابی صورت می شود. زیرا سیب دارای مقدار زیادی کلاژن، الاستین و آنتی اکسیدان است. یکی از راه های استفاده از سیب برای پوست، درست کردن ماسک طبیعی آن است. یک عدد سیب را رنده کرده و آن را روی صورت ماساژ دهید و 20 دقیقه صبر کرده و با آب سرد شستشو دهید. همچنین میل کردن سیب نیز بسیار توصیه شده است. سیب حاوی ویتامین های A,B وC است. خوردن روزانه حداقل یک عدد سیب بسیار برای بدن و همچنین پوست مفید است.

 4- استفاده از گلیسیرین و گلاب

بسیاری از افراد معتقدند ماساژ مخلوط با نسبت مساوی گلیسیرین و گلاب روی پوست قبل از خواب، باعث پاکسازی پوست و آبرسانی به آن می شود و باعث جوانی و شادابی پوست صورت خواهد شد.

5- بسیاری معتقدند خواص مرطوب کنندگی و آنتی باکتریالی عسل باعث می شود گونه ها و پوست صورت جوان و شاداب و برجسته باشند. ماسک های حاوی عسل بسیار توصیه شده است. مقداری عسل را با شیر یا ماست مخلوط کرده و روی پوست صورت ماساژ دهید و پس از 10 دقیقه با آب نیمه گرم شستشو دهید. همچنین روزانه خوردن 9 تا 10 قاشق عسل همراه با مواد مغذی دیگر می تواند فواید فراوانی برای پوست صورت به همراه آورد.

6- استفاده از شیر

به دلیل مایع بودن، چرب بودن و سرشار از پروتئین بودن بسیاری از افراد معتقدند استفاده از شیر روی گونه ها باعث پاکسازی و رطوبت رسانی به پوست می شود. نوشیدن شیر باعث افزایش کیفیت سطح سلامت بدن و پوست می شود زیرا سرشار از آمینواسیدها، کلسیم، ویتامین B12، پروتئین و ویتامین A و D است. نوشیدن سه فنجان شیر در روز بسیار توصیه شده است.

7-استفاده از روغن ها

مشخص است که ماساژ برخی روغن ها روی پوست گونه ها می تواند باعث آبرسانی و برجسته شدن آنها شود. این روغن ها شامل موارد زیر است:

 • روغن بادام که حاوی خاصیت نرم کنندگی و روشن کنندگی پوست است.
 • روغن نارگیل که دارای خاصیت آبرسانی و محافظت از پوست در برابر اشعه UVاست.
 • روغن زیتون

8-استفاده از کره شیا

کره شیا دارای آنتی اکسیدان و خواص ضد التهابی است. مخلوط کره شیا و شکر قهوه ای برای اسکراب صورت قبل از حمام یکی از مخلوط های توصیه شده برای داشتن گونه های برجسته و شاداب است. مخلوط را روی صورت به مدت 5 دقیقه ماساژ داده و سپس 10 دقیقه صبر کرده و شستشو دهید.

9-آجیل و دانه ها

خواص سرشار و اسیدهای چرب طبیعی موجود در آجیل ها و دانه ها باعث می شود، پوستی شاداب و بدنی سالم داشته باشید.

ترفند های دیگر برای صورتی پر وگونه هایی برجسته

 • حتما از ضد آفتاب استفاده کنید تا از پوست در برابر اشعه های خطرناک خورشید محافظت کنید.
 • از آرایش کردن اجتناب کنید. اجازه دادن به پوست برای تنفس باعث می شود ظاهری جوان و شاداب داشته باشد. حتما قبل از خواب صورت را شسته و پاکسازی کنید.
 • ترک سیگار و نوشیدن الکل را در اولیت های خود قرار دهید. این عادات می تواند با صدمه به پوست شما را پیرتر از سن واقعیتان نشان دهد.
 • آب کافی بنوشید. مرطوب نگه داشتن بدن باعث می شود پوست و بدن در سلامت کامل قرار بگیرند.
 •  
 •  
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: