اغلب ما فکر می کنیم پوست خشک و کم آب یک معنی را داشته و تاثیرات آن نیز یکی است. اما واقعیت این است که هر دو موقعیت، با یکدیگر متفاوت هستند و همچنین روش های مراقبتی متفاوتی دارند.

پوست خشک

پوست خشک زمانی است که پوست مقدار چربی کمی دارد. حتی اگر به طور ژنتیکی پوست خشک دارید، با استفاده ار کرم ها و لووسیون ها می توانید عدم وجود چربی را جبران کنید. همچنین کرم ها و لوازم آرایش بر پایه روغن برای این نوع پوست مفید است.

وضعیت ظاهری پوست خشک

این نوع پوست معمولا زبر و پوسته پوسته است به همین دلیل باید از کرم های مرطوب کننده و روغن های طبیعی برای مرطوب و چرب نگه داشتن آن به خصوص در طول زمستان استفاده شود.

نحوه مراقبت از پوست خشک

پوست های خشک نیاز شدیدی به آبرسان دارند. می توانید از کرم های مرطوب کننده ضد لک استفاده کنید و همچنین از کرم های حاوی روغن های سبکی مانند آرگان استفاده کنید.

پوست کم آب

پوست کم آب زمانی است که پوست آب کافی ندارد همچنین بسیار کدر و تیره است. بنابراین باید آب مصرفی را افزایش داده و بیشتر پوست خود راا مرطوب کنید. بیشتر از محصولات بر پایه آب استفاده کنید.

روش درمان پوست کم آب

علاوه بر وشیدن بیش از 4 لیتر آب در روز، از محصولات حاوی هیالورونیک اسید استفاه کنید. همچنین کرم های پایه آب که پوست شما را روشن تر می کند نیز توصیه شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: