اولین نشانه های پیری را روی دست هایتان مشاهده می کنید. وقتی چین و چروکی را روی پوست صورت مشاهده می کنید، به سرعت در صدد برطرف و کنترل آن بر می آیید. اما چین و چروک روی دست ها را نادیده گرفته و به آن اهمیت نمی دهید. هر چقدر به پوست صورت رسیدگی کنید، اما چین و چروک دست ها نمایانگر سن شما است. بنببراین با مطالعه مطلب زیر از بروز چروک روی دست ها جلوگیری کنید.

لایه برداری پوست دست ها

پیری پوست دست باعث خشکی و زبری پوست خواهد شد. ابتدا باید خشکی پوست را که سبب تولید سلول های مرد می شود را برطرف کنید. از لایه برداری پوست دست ها در هنگام دوش گرفتن مطمئن شود. می توانید از صابون های لایه بردار بدن استفاده کنید که پوست دست ها و بدن را لایه برداری کرده و پوست شاداب به جا می گذارد.

حفاظت از پوست در برابر آفتاب

آسیبی که آفتاب به پوست می زند، یکی از مهم ترین دلایل پیری پوست است. بنابراین هنگامی که به صورت ضد آفتاب می زنید، حتما روی پوست دست و سایر قسمت های بدن که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، نیز استفاده کنید.

پوست را مرطوب نگه دارید

پیری پوست باعث می شود، کم کم پوست نازک شده و رگ ها نمایان شوند. در این زمان نیاز به رطوبت بیشتر دارید تا با پیری پوست مبارزه کرده و از نمایان شدن رگ ها جلوگیری کنید. برای این کار می توانید از وازلین نیز استفاده کنید و پوست دست ها را نرم کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: