گاهی فکر می کنید پوست شما به مخالفت با شما برخواسته و در تیم شما نیست. یعنی پوست خشک شده، ترک می خورد و یا با پف چشم رو به رو می شوید. و در نهایت یک روز که در مقابل آینه قرار می گیرید، چروکی را می بینید که مطمئنید تا دیروز آنجا نبوده است.

1-آکنه ها شاید به دلیل اختلال هورمونی باشند

دلیل بروز آکنه در سنین نوجوانی فقط برای انتخاب درمان مناسب مهم است. در این سن، بروز آکنه به دلیل تولید چربی زیاد در پوست است. اما در بزرگسالی بروز آکنه معمولا به دلیل اختلالات هورمونی است. آکنه های هورمونی در بانوان معمولا در چرخه قاعدگی شدیدتر می شود. آکنه ها معمولا نزدیک به فک و چانه ایجاد می شود در حالی که آکنه های نوجوانی نزدیک به گونه و پیشانی تولید می شود. آکنه های هورمونی معمولا ملتهب تر و قرمز تر و عمیق تر هستند بنابراین درمان ان فقط برای کاهش التهاب است. برای این کار از محصولات حاوی بنزوئیل پراکساید، که از بین برنده باکتری های آکنه است استفاده می شود. اگر پوست حساس دارید، محصولات حاوی گوگرد و عصاره درخت بید نیز برای پاکسازی پوست مناسب خواهد بود. به طور عمده متخصص زنان و متخصص پوست با همکاری یکدیگر می توانند آکنه های هورمونی را درمان کنند.

2-پیری زودرس

برای جلوگیری از پیری زودرس، به چیزی نیاز دارید که کلاژن سازی و سرعت بازسازی سلول را افزایش دهد. رتینوئید ها یکی از افزایش دهنده های کلاژن سازی هستند که می توان به راحتی آنها را از مواد غذایی دریافت کرد و یا مکمل های آنها را خریداری کرد. ناگفته نماند محافظت از پوست در برابر اشعه آفتاب نیز می تواند یکی از روزش های جلوگیری از پیری زودرس باشد. بنابراین بهتر است هیچگاه بدون استفاده از کرم ضد آفتاب و کلاه های سایه بان دار، در برابر اشعه مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

3-قرمز شدن پوست

مهمترین روش برای درمان قرمزی و التهاب پوست، استفاده از شستشو دهنده و مرطوب کننده ملایم است. هنگامی که پوست آب کافی داشته باشد، در برابر کوچکتیرین اتفاقات حساس نخواهد بود. سعی کنید از محصولاتی استفاده کنید که حاوی ویتامین های گروه B باشد. زیرا این گروه ویتامین ضد التهاب بوده و خارش و قرمزی پوست را تسکین می دهد.

4-پف زیر چشم می تواند نشانه ای در مورد سبک زندگی و رژیم غذایی باشد

منبع مشکل را دریابید. آلرژی، کشیدن سیگار، و حتی خوردن بیش از حد نمک می تواند دلیل پف زیر چشم باشد. اما کمبود خواب بزرگترین دلیل بروز آن است. بنابراین برای بهبود پفزیر چشم بهتر است برنامه خواب خود را نظم دهید. طبق تحقیقات بزرگسالان در طول شبانه روز به 7 تا 9 ساعت خواب نیاز دارند. برای درمان پف زیر چشم می توانید مطالب مربوط به آن را در سایت بخوانید.

5-پوست خشک و ترک خورده نشان دهنده تشنه بودن پوست شماست

با افزایش سن، پوست شروع به ازدست دادن مقداری از رطوبت خود می کند. طبق تحقیقات، پوست خشک بیشتر مستعد چروک و خطوط است. بنابراین بهتر است، به دنبال ملایم ترین مرطوب کننده باشید که منافذ را مسدود نکند و باعث آکنه نشود. بهتر است مرطوب کننده های فاقد چربی را انتخاب کنید.

6-سرخ شدن، التهاب و نمایان شدن رگ ها از زیر پوست، نشانه های روزاسه است

روزاسه یکی از مشکلات پوستی معمول است. درمان به مراتب متفاوت تر از کرم زدن به پوست است و هرچه زودتر باید درمان شود. نشانه های شروع روزاسه، قرمزی گونه ها، پیشانی، چانه و بینی است و یا رگ های زیر پوست قابل مشاهده می شود. درمان شامل تغییرات در شیوه زندگی برای جلوگیری از محرک ها، مانند کاهش استرس و محدود کردن قرار گرفتن در معرض آفتاب، انتخاب محصولات پوستی بدون اسانس است. درمان های درونی بدن نیز توسط پزشک تجویز خواهد شد.

7-سیاهی زیر چشم ممکن است نشانه کمبود خواب باشد

این یک پاسخ عمومی نیست؛ اما ژنتیک نقش مهمی را در سیاهی زیر چشم ایفا می کند و این چیزی است که از کنترل شما خارج است اما می توانید با کرم های دور چشم حاوی انتی اکسیدان های روشن کننده مانند ویتامین C و ویتامین E آن را کاهش دهید. اگر تیرگی زیر چشم بیشتر خاستری-آبی بود نشان دهنده نمایان شدن رگ ها از زیر پوست نازک زیر چشم است. در این صورت محصولات حاوی کافئین می تواند نمایان شدن آنها را کاهش دهد.

8-لک های پوستی نشان دهنده آسیب از طریق آفتاب است

توجه داشته باشید که به طور منظم از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید زیرا آفتاب عامل اصلی تغییر رنگ پوست است.

9-چین و چروک روی پوست، یعنی کلاژن سازی پوست پایین است

هدف شما استفاده از محصولاتی باشد که سرعت کلاژن سازی را افزایش می دهد زیرا به صورت عمیق باعث بازسازی و استحکام پوست شده و از چروک و افتادگی آنها جلوگیری می کند. بهترین محصولات برای افزایش کلاژن سازی، آلوئه ورا، سرکه سیب، آووکادو، روغن نارگیل، عسل و ویتامین C است.

10-افتادگی پوست یعنی پوست نیازمند کلاژن بیشتر است

اگر فکر می کنید به لیفت کردن پوست نیاز دارید، کرم های موضعی می تواند تاثیر خوبی داشته باشد. اما روش های درمانی غیر تهاجمی مانند مزوتراپی نیز می تواند باعث افزایش کلاژن و استحکام پوست شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: