در این مطلب هدف معرفی خواص و کاربرد های سرکه سیب است. اگر این سرکه را در آشپزخانه خود ندارید، اکنون وقت ان فرا رسیده که برای تهیه آن اقدام کنید. در این مطلب چند مورداز کاربرد های سرکه سیب برای رفع مشکلات رایج ارائه شده است.

ابتدا باید توجه داشته باشید که سرکه سیب مناسبی تهیه کنید. اگر سرکه سیب حاوی ذرات شناور در آن نیست و بسیار شفاف است، آن را خریداری نکنید. سرکه سیب مناسب، باید طبیعی و فیلتر نشده و ارگانیک باشد. سرکه سیب اصل، نباید صاف شود زیرا با صاف کردن آن تمامی موادی که به آن نیاز داریم دور ریخته میشود.

درمان منافذ باز صورت

یکی از مشکلاتی آزار دهنده پوست، منافذ باز روی صورت است. بسیاری از مرد برای بستن آنها تلاش زیادی می کنند. وقتی این منافذ باز باشند، بیشتر دچار جوش سر سیاه و سایر مشکلات پوستی می شوید. سرکه سیب می تواند یک تونر طبیعی و جمع کننده منافذ باز باشند. تونر مخصوص بستن منافذ باز را با اضافه کردن یک چهارم فنجان سرکه سیب به سه چهارم فنجان آب درست کرده و آن را در یخچال نگهداری کنید. می توانید با استفاده از پنبه یا اسپری آن روی صورت استفاده کنید. می توانید قبل از خواب از آن استفاده کنید و صبح روز بعد با پوستی شفاف از خواب بیدار شوید. این اسپری فقط برای منافذ باز استفاده نمی شود و کاربردههی دیگری نیز دارد.

از بین برنده لک های پوستی

تغییر رنگ پوست روی گونه ها به طور ویژه بین مردم رایج است. برخی افراد دارای لک های قرمز یا قهوه ای روز گونه ها و پیشانی خود هستند. اگر در مراحل اولیه تغییر رنگ پوست خود ستید و به تازگی این لک ها را مشاهده کرده اید، از تونر سرکه سیب استفاده کنید. در این صورت باعث روشن شدن لک ها شده و ان ها را در صورتی که در مراحل اولیه باشد، از بین می برد. معمولا نتیجه ر در هفته اول مشاهده خواهید کرد.

درمان شوره

اگر پوست سر شما دچار خارش و حساسیت شده است، همین محلول را می توانید اسپری کنید. سرکه سیب باعث می شود ph پوست سرشما متعادل شده و شوره ها شروع به ناپدید شدن می کنند و یک درمان عالی برای خارش پوست سر است. قبل از حمام مقداری سذکه سیب را به پوست سر اسپری کرده و اجازه دهید نیم ساعت باقی بماند سپس شستشو دهید.

کاهش وزن

بله درست شنیده اید. روز خود را با یک فنجان مخلوط آب و سرکه سیب شروع کرده و به پایان برسانید. برخلاف باورمردم، سرکه سیب چربی سوز نیست اما متعادل کننده سوخت و ساز بدن است. سرکه سیب با اسیدی کردن معده باعث بهبود هاضمه و سیستم گوارش بدن می شود. هنگامی که سیستم هاضمه به بهترین شکل خود کار کند، نتایج آن را نه تنها در کاهش وزن مشاهده خواهید رد، بلکه در پوست سر و صورت نیز تاثیرات آن را خواهید دید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: