فرضیه های زیادی مبنی بر تاثیر مثبت ماساژ ویتامین E در بهبود اسکار آکنه وجود دارد. لوسیون ها و کرم های حاوی ویتامین E بر این ادعا هستند که هر گونه لک و اسکار حاصل از آکنه ار از بین می برند.

بهبود اسکار آکنه

علی رغم محصولات گسترده ای که ویتامین E را به عنوان اصلی ترین ماده در بهبود اسکار ها معرفی می کنند، تحقیقات در مورد نتیجه آن در کاهش جای زخم و لک جوش ادامه دارد. طبق مطالعه محققان، پماد های حاوی ویتامین E نتوانسته اند اسکارها و لک های حاصل از سرطان پوست را از بین ببرند.  بهعلاوه برخی افراد که از این محصولات استفاده کرده اند، دچار خارش و قرمزی پوست شده اند. با این حال طبق تحقیقات دیگری، استفاده از ویتامین E سه بار در روز در کودکان که مورد جراحی قرار گرفته اند، باعث شده که زخم و جای اسکار حاصل از جراحی روی پوست باقی نماند. استفاده از ویتامین E موضعی قبل و بعد از جراحی را بهبود می بخشد.

ویتامین E برای اسکار آکنه

ویتامین E پوست را نرم کرده و گردش خون را در آن افزایش می دهد. چون غنی از آنتی اکسیدان بوده و با رادیکال های آزاد که اسکار آکنه را بیشتر می کند، مبارزه می کند. همچنین آسیب های ناشی از اشعه آفتاب نیز بهبود بخشیده و از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید مراقبت خواهد کرد.

نحوه استفاده

می توانید از روغن ویتامین E  به طور موضعی روی اسکار ها استفاده کنید و یا کپسول آن را میل کنید. روغن ویتامی E را می توانید با فشار دادن کپسول از درون آن خارج کرده و استفاده کنید. سپس پوست را شستشو داده و آن را روی پوست خود ماساژ دهید.

مکمل های بازسازی کننده

برخی تحقیقات نان می دهد کپسول های ویتامین E می تواند برای افرادی که دچار آسیب های پوستی شدید شده اند، مفید باشد. ویتامین E  می تواند بدن را در روند بازسازی و تقویت کمک کند. به عنوان مثال، ویتامین E می تواند از غشای سلولی در برابر رادیکال های آزاد محافظت کرده و از تخریب آنها جلوگیری کند. همچنین بای تولید گلبول های قرمز که اکسیژن را در قلب به گردش در می آورد، بسیار مهم است. هر دو نقش برای بازسازی اندام های آسیب دیده در بدن ضروری است.

منابع ویتامین E

بهترین مناب ویتامینE انواع غذاهای طبیعی هستند. این ویتامین در غذاهای زیر به مقدار زیاد یافت می شود:

  • حبوبات سبز (لوبیا سبز)
  • دانه ها
  • غلات
  • گیاهان تقویت شده مانند ذرت

با این حال دریافت بیش از حد ویتامین E، می تواند خطرناک باشد. دریافت بیش از 100 میلی گرم ویتامین E طبیعی و شش هزار میلی گرم ویتامین E مصنوعی در روز می تواند مضر بوده و باعث افزایش خطر خونریزی شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: