بابونه هزاران سال به عنوان یک داروی سنتی برای آرام کردن اضطراب و سلامت پوست مورد استفاده قرار گرفته است. در ایالات متحده ، بابونه به عنوان ماده تشکیل دهنده چای گیاهی شناخته می شود.بابونه یک گیاه ایمن محسوب می شود.

 

بابونه دارای خاصیت ضدحساسیتی بوده و در درمان اگزما بسیار موثر است. کمک به درمان جوش غرور و آکنه، ضد ورم و قرمزی پوست، برطرف کننده زخم های جلدی، ترمیم سوختگی، تقویت کننده پوست، تنگ کننده منافذ پوست، ضد عفونی کننده پوست و کنترل عفونت های پوستی از خواص گل بابونه برای پوست می باشد با خلاصه ای از این فواید اینطور ادامه میدهیم که امروزه افراد به دنبال ماسک های طبیعی گوناگون برای زیبایی بیشتر پوست و مو هستند به همین دلیل ماسک هایی بر پایه بابونه را به شما معرفی می کنیم تا سلامت پوست و مو خود را بهبود بخشید. اما چرا بابونه و روغن بابونه ؟ روغن بابونه به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی در تسکین پوست آسیب دیده و خشک موثر است.

 

 

ماسک صورت بلغورجو دوسر و بابونه:

بلغور جو دوسر به دلیل داشتن سالیسیلیک اسید خاصیت پوسته پوسته شدن دارد و عسل به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند در حالی که قند مثل لایه بردار قوی تر عمل می کند.

 

مواد لازم: 

نصف فنجان جو (فرآوری شده)

یک قاشق چای خوری جوش شیرین

1 قاشق سوپ خوری عسل

2 قاشق سوپ خوری شکر سفید (اختیاری)

یک چهارم فنجان چای بابونه ( دم کشیده ) 

 

دستورالعمل: 

با دم کردن یک فنجان چای بابونه شروع و داخل کاسه، جو دوسر، جوش شیرین و عسل را اضافه کنید سپس2 قاشق سوپ خوری چای بابونه را به مواد بی افزایید. اگر مخلوط بیش از حد خشک است، کمی چای به آن اضافه کنید تا زمانی که به ثبات مطلوب برسد. حالا شکر سفید (اختیاری) را به خوبی مخلوط کنید و روی صورت بزنید، بعد از5 دقیقه صورت خود را بشویید این کار را در حمام انجام دهید چون این فرآیند کثیفی دارد. 

 

ماسک صورت روغن زیتون و بابونه:

دومین ماسک صورت بابونه، ماسک روغن زیتون بابونه است. بابونه به تسکین پوست، قند سفید به از بین بردن سلول های پوست مرده و روغن زیتون به مرطوب کردن پوست شما کمک می کند. 

 

مواد لازم: 

یک چهارم فنجان روغن زیتون

نصف فنجان شکر سفید

1 عدد چای کیسه ای بابونه

 

دستورالعمل: 

ابتدا محتویات چای کیسه ای را داخل کاسه خالی کرده و شکر سفید، روغن زیتون را به آن اضافه و خوب ترکیب کنید مواد را داخل یک ظرف محفوظ از هوا نگه دارید، سپس صورت را با آب گرم بشوئید و مواد را بصورت دورانی روی صورت خود بمالید فقط دقت کنید مناطق حساس اطراف چشم را نزنید. هنگامی که ماسک اعمال شد، اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه بماند.

بعد صورت را با استفاده از آب سرد بشوئید و خشک کنید. 

بابونه

ماسک صورت بادام و بابونه: 

ماسک بادام و بابونه به سفیدی و شفافیت پوست کمک می کند. 

 

مواد لازم: 

چای بابونه (1 عدد چای کیسه ای)

1 قاشق سوپ خوری بلغور جو دو سر (پودر)

2 قاشق سوپ خوری عسل

2 - 3 قطره روغن بادام

 

دستورالعمل: 

محتویات چای کیسه ای بابونه را داخل کاسه ای خالی کرده و عسل، بلغور جو دو سر، روغن بادام را به خوبی با آن مخلوط کنید و با انگشت این ماسک را به صورت دورانی روی صورت بزنید. هنگامی که ماسک اعمال شد، اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه بماند، سپس صورت را با استفاده از آب سرد بشوئید و خشک کنید. 

 

ماسک صورت روغن نارگیل و بابونه: 

مواد لازم: 

چای کیسه ای بابونه 

روغن نارگیل 

 

دستورالعمل: 

چنانچه در نمناک توضیح داده ایم بهتر است از روغن نارگیل خام برای این ماسک صورت استفاده کنید. محتوای چای کیسه ای بابونه را داخل کاسه خالی کرده و دو قاشق سوپ خوری روغن نارگیل خام را به خوبی با آن مخلوط کنید می توانید مخلوط را با نوک انگشتان روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از 10 تا 15 دقیقه با آب ولرم بشوئید. 

 

ماسک صورت موز و بابونه:

موز رسیده ای را پوست کنده و نیمی از موز را به خوبی با یک قاشق سوپ خوری عسل مخلوط کنید. قبل از اینها یک فنجان چای بابونه دم کنید و دو قاشق سوپ خوری از آن را به مخلوط موز و عسل اضافه کنید تا خمیری شود. سپس این مخلوط را روی پوست خود با نوک انگشتان بمالید و بعد از10 دقیقه با آب سرد بشویید. 

 

ماسک صورت شیر و بابونه: 

مواد لازم: 

چای بابونه

شیر

زردچوبه 

این دستور ماسکی عالی برای پاکسازی صورت است. به سادگی یک فنجان چای بابونه درست کنید و دو قاشق سوپ خوری چای و یک قاشق سوپ خوری شیر و مقداری از زردچوبه را داخل کاسه اضافه وخوب مخلوط کنید از مخلوط برای ماساژ دادن روی صورت و گردن خود استفاده کنید و بعد از 5 دقیقه با آب ولرم بشویید. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: