نعناع گیاهی است باطبع گرم و خشک که دارای خواص فراوان دارویی است و مصرف آن به اشکال مختلف از جمله تازه، خشک شده، اسانس، دمکرده، پودر و... امکان پذیر است. نعناع یک گیاه بسیار معطر و با طراوت است. نعناع یک گیاه رایج و پرمصرف است که بیشتر آن در نزدیکی بدنه های آبی رخ می دهد و در طول سال رشد می کند.

 

نعنا یک گیاه جوان ساز است ، دارای خواص ضد باکتریایی ، ضد میکروبی و ضد عفونی است که به درمان برخی بیماری های پوستی به خصوص آکنه کمک خواهد کرد.

 

پوست های خشن یا زبر را تسکین می دهد و برای پوست خاصیت خنک کنندگی دارد . حاوی ویتامین a فراوان و اسید سالیسیلیک است که روند بهبودی آکنه را سرعت می بخشد و همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که از پوست محافظت می کند.

عسل

1. ماسک صورت نعناع و عسل و خیار برای درخشندگی پوست

مواد لازم:

1 عدد خیار

5 عدد برگ نعناع

1 قاشق غذاخوری عسل

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا خیار را رنده کنید و برگ های نعناع را خرد کنید و با عسل ترکیب نمایید، به خوبی هم بزنید تا ترکیبی یکنواخت حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را روی صورتتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب شستشو دهید.

ماسک-سرکه-سیب

2. ماسک صورت نعناع و عسل و خاک رس برای پوست های چرب

مواد لازم:

5 برگ نعناع

1 قاشق غذاخوری خاک رس

1 قاشق غذاخوری عسل

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا نعناع را خرد کنید، به خوبی با خاک رس و عسل ترکیب کنید تا زمانی که ماسکی یکدست حاصل شود و سپس آن را روی صورتتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

 

3. ماسک نعناع تازه و عسل

مواد لازم :

1 تا 2 قاشق غذاخوری آب

1 قاشق غذاخوری عسل

1 مشت برگ تازه نعناع

طرز تهیه و طریقه استفاده :

تمام مواد را در یک ظرف کوچک مخلوط کنید ، هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را روی صورتتان اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه شستشو دهید.

 

4. ماسک تسکین دهنده صورت نعناع و عسل

مواد لازم :

1 قاشق غذاخوری جودوسر

2 قاشق غذاخوری پودرشیر

نصف قاشق غذاخوری عسل

10 تا 12 عدد برگ نعناع

1 تکه خیار شسته شده و پوست کنده شده

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا در یک کاسه تمام مواد را مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را روی صورتتان به آرامی با حرکات دایره ای ماساژ دهید و بعد از 10 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید ، با یک حوله نرم خشک کنید و در نهایت ازیک مرطوب کننده طبیعی استفاده کنید.

 

5. ماسک جو دوسر ، نعناع و عسل

این ماسک باعث احساس طراوت و شادابی پوست خواهد شد.

مواد لازم :

10 تا 12 عدد برگ نعناع

1 عدد خیار کوچک

1 قاشق غذاخوری جو دوسر

نصف قاشق غذاخوری عسل

2 قاشق غذاخوری پودر شیر

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا خیار را رنده کرده و با نعناع خرد شده و سایر مواد ترکیب کنید ، به خوبی هم بزنید و سپس ماسک را روی صورت تان به آرامی با حرکات دایره ای ماساژ دهید و بعد از 7 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: