در رابطه با لیزر تراپی پوست صورت می توان عنوان نمود که در اثر تابش لیزر به لایه های پوست صورت ، به دلیل ایجاد تغییرات ناشی از آن ، تولید دو پروتئین کلاژن و الاستین پوست که موجب ترمیم ، تقویت ، بازسازی و جوانسازی پوست می شوند ، تحریک خواهد شد ، اگر چه فرآیند تولید کلاژن و الاستین جدید پوست ، زمان بر خواهد بود ، اما با لیزر به شکل بسیار مطلوب و بسیار کم عارضه می توان بسیاری از مشکلات پوستی نظیر ؛ افتادگی پوست ، چین و چروک ، لکه ها ، کک و مک ، تیره گی پوست و خطوط عمیق را درمان نمود و از پوست جوان و سالم برخودار شد .

 

لیزر

لیزردرمانی با سه تاثیر اساسی خود یعنی تحریک بیولوژیک،بازسازی واثرضد التهابی وضد درد نتایج خوبی در زیبایی دارد.از لیزر تراپی می توان به عنوان یک درمان مجزا ویا کمکی در کنار سایر درمان ها استفاده کرد.پیش از لیزر تراپی، انجام اقداماتی بر روی پوست ضروری است.

 

ابتدا به منظور پاک کردن پوست از چربی ومیکروارگانیسم های موجود در سطح موضع، باید پوست را باالکل پاک کرد؛ در صورت لزوم باید مو را تراشید چون مو اشعه لیزر را منعکس می کند ودر نتیجه توان آن را کم کرده واز نفوذ آن می کاهد.در کنار لیزرتراپی به عنوان درمان ،معمولاً از داروهای موضعی نیز استفاده می شود.پس از درمان با لیزرهای کم توان نیازی به به رعایت رژیم محدودیت نور برای بیمار با استفاده از کرم ضد آفتاب نیست. (بیشتر بخوانید: لیزر موهای زائد)

 

در اثر لیزر درمانی با لیفت پوست ، عضلات زیر بافت پوست سفت و محکم خواهند شد و چین و چروک ها نیز کاهش خواهند یافت .

 

جایگزین شدن لایه ای جدید و سالم به جای لایه قدیمی حاوی سلول های مرده ، به کمک لیزر تراپی پوست ، از جمله روش های بسیار کارآمد جوانسازی پوست می باشد .

 

لیزر

ترمیم افتادگی پوست به کمک لیزر تراپی ، در اثر کشیدگی رشته های کلاژن زیر پوست می باشد که در جلسات اول و دوم ظاهر خواهد شد اما رفع چین و چروک ، لکه ها ، کک و مک و خطوط عمیق پوستی ، پس از چند ماه از انجام جلسات کامل درمان  ، هنگامی که به بدن فرصت کافی ساخت کلاژن داده شد ،  میسر خواهد بود .

 

اساس درمان کک و مک و روشن سازی پوست با لیزر در تولید رشته های کلاژنی می باشد که در اثر ورود اشعه لیزر به سطح اپیدرم و درم پوست ؛ تغییراتی در پوست ایجاد خواهد کرد .

 

 

تعداد جلسات درمان با لیزر

تعداد جلسات درمان با لیزر با توجه به عمق و شدت مشکلات پوست ، واکنش بدن به درمان و نوع لیزر ، تعیین خواهد شد که معمولا بین 4 الی 10 جلسه خواهد بود .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: