عرق ماده های زیان آور حاوی باکتری را که سبب جوش میشوند را از بدن خارج می کند. غدد عرق به مقدار قابل توجهی ، بدن را از شر این ماده های زیان آور و دیگر آلوده کننده های پرخطر خلاص می کنند. عرق کردن بر سلامت پوست تاثیر مثبتی دارد.

تاثیر عرق کردن بر سلامت پوست

تسهیل روند بهبود زخم ها

غدد عرق محل ذخیره سلول های بنیادی بالغ هستند که در فرآیند بهبودی و بسته شدن زخم ها نقش دارند. این غدد یک نوع از غدد عرق موجود در بدن هستند که به مقدار زیاد روی سطح پوست سرتاسر بدن وجود دارند.

عرق

تعریق چطور به صورت مثبت بر پوست تاثیر می گذارد؟

تعریق یک روش طبیعی لایه برداری و درمان خشکی پوست و همچنین دیگر شرایط پوستی است. این به دلیل آن است که عرق حاوی مواد معدنی، نمک و اوره است. همچنین، تعریق به از بین بردن باکتری ها، چربی و ناخالصی ها، و سم زدایی بدن کمک می کند.

 

یکی از اعمال مهم پوست تنظیم حرارت میباشد که این عمل به وسیله تعریق در سطح پوست صورت میگیرد به این معنی که در زمان گرمای زیاد غدد عرق فعال شده و عمل تعریق را انجام میدهند و در نتیجه تبخیر رطوبت سطح پوست، ایجاد خنکی در سطح بدن می گردد و درغیر این صورت افراد دچار تب غیر عفونی یا در حقیقت افزایش حرارت ناشی از این اختلال می شوند.

 

عرق

 

 

از طرف دیگر وجود تعریق سطح پوست با تنظیم رطوبت پوست در حد عادی، باعث نرمی پوست ودر حقیقت به جلوگیری از خشکی پوست هم کمک می کند.

 

به گفته دکتر ویتنی بووی، متخصص پوست در نیویورک، عرق حاوی جایگزین های طبیعی برای آنتی بیوتیک ها به اسم پپتیدهای ضد میکروب است. یک پپتید ضد میکروب خاص در عرق به اسم« درمسیدین» از طریق غدد عرق به پوست پمپاژ می شود و پوست را پوشش می دهد، از این جهت ، لایه محافظ دربرابر عفونت ناشی از میکروب ها و ماده های زیان آور دیگر شکل می گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: