سم بوتولیسم با نام بوتاکس شناخته می شود.تزریق بوتاکس پرطرفدارترین روش جوان سازی پوست است. بوتاکس در رفع چین و چروک پوست کاربرد درد. در واقع با تزریق بوتاکس عضلات ماهیچه فلج می شوند.

بوتاکس :

بوتاکس به خودی خود یک آرامش بخش ماهیچه است که از باکتری ها ساخته شده است. بوتاکس بیش از دو دهه در بازار است و از آن برای درمان اختلالات عصبی که باعث ضعف عضلات می شود استفاده شده است. همچنین برای معالجه میگرن و سایر شرایط پزشکی نیز استفاده می شود.

 

در درجه اول برای درمان چین و چروک از بوتاکس استفاده می شود. این چین و چروک ها به طور طبیعی در اطراف چشم و دهان و همچنین بین ابروهای شما ایجاد می شوند. آنها با افزایش سن بیشتر می شوند. تزریق بوتاکس باعث آرامش عضلات در نزدیکی این چین و چروک ها می شود. عدم حرکت عضلات باعث کاهش چین و چروک می شود.

تزریق بوتاکس به طور معمول 4 تا 6 ماه دوام می آورد و پس از این دوره ، مجدداً تزریق انجام می شود ، زیرا حرکت ماهیچه ها برمی گردد.

 

بوتاکس 

 

تزریق ژل :

همچنین در برخی موارد ، هنگامی که بوتاکس مؤثر نیست از پرکننده ها (ژل) استفاده می شود. پرکننده های بافت بهترین روش درمانی برای چین و چروک های زیر پلک است. این پرکننده ها ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر درمان های موضعی پوست مانند لیزر یا روش های دیگر استفاده شوند.

 

پرکننده های پوستی در اشکال مختلفی تولید می شوند و مانند بوتاکس قابل تزریق هستند. از سه نوع ژل به عنوان پرکننده خطوط لب ، گونه و خط خنده استفاده می شود: ژل های دائمی ، موقت و نیمه دائمی. ژل های دائمی از پلی آکریلیک ساخته شده اند و به دلیل عدم وجود در بین بافتهای سلولی بدن ، ممکن است در نهایت باعث تحریک سیستم ایمنی بدن شود. در نتیجه ، جابجا می شود و تجزیه می شود. در این حالت عوارضی مانند افتادگی گونه و تجمع ژل در یک مکان ممکن است رخ می دهد.

 

ژل های موقت از اسید هیالورونیک ساخته می شوند. این نوع ژل عوارض ژل دائمی ندارد. مهمترین نکته در مورد این ژل این است که در مقایسه با سایر پرکننده های حاوی کلاژن و چربی، بیشتر دوام می آورد.

 

ژلهای نیمه ماندگار بعنوان پرکننده های عالی در بعضی مناطق استفاده می شود و این تنها ژلی است که می توان از آن روی ژل های موقتی استفاده کرد. در نتیجه باعث پر شدن بیشتر پوست می شود. در مورد چین و چروک های عمیق ، این ژل به خوبی اعمال می شود و در مقایسه با ژل های موقتی بیشتر عمر می کند.

 

توصیه می شود محل تزریق را بعد از درمان با پرکننده (ژل) ماساژ ندهید. تا دو هفته بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض آفتاب و هوای سرد خودداری کنید و به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید.

 

بوتاکس

 

آیا بوتاکس موثر است؟

تزریق بوتاکس برای اکثر مردم نتایج خوبی ایجاد می کند. احتمالاً در طی یک هفته از تزریق اثرات قابل ملاحظه ای خواهید دید. عوارض جانبی حداقل است و بیشتر آنها پس از مدت کوتاهی از بین می روند. اگر شرایط خاصی دارید که مانع از آن می شود ، ممکن است متوجه اثرات کامل بوتاکس نشوید. لازم است پیش از موعد با پزشک خود در مورد همه این خطرات احتمالی صحبت کنید. پس از انجام بوتاکس ، شما می توانید فعالیت های روزانه خود را بدون هیچ گونه مشکلی ادامه دهید. 

 

پرکننده های پوستی چقدر موثر هستند؟

پرکننده های پوستی نیز مؤثر تلقی می شوند و نتایج به طور کلی طولانی تر از بوتاکس است. با این وجود نتایج بسته به نوع پرکننده ای که انتخاب می کنید متفاوت است.

 

بوتاکس

 

اثرات جانبی بوتاکس و تزریق ژل : 

مانند تمام درمانهای پزشکی، هم بوتاکس و هم مواد پرکننده پوستی با خطر عوارض جانبی همراه هستند. برای کاهش خطر عوارض جانبی بوتاکس فقط برای افرادی که از سلامتی خوبی برخوردار هستند، استفاده می شود.

 

عوارض جانبی احتمالی شامل موارد زیر است:

• کبودی در محل تزریق

• افتادگی پلک ها ، که می تواند چندین هفته طول بکشد.

• قرمزی و سوزش چشم

• سردرد 

بوتاکس چیست؟ فواید و عوارض تزریق بوتاکس

«بوتاکس» چه چین و چروکی را کاهش می دهد؟

 

مصرف قطره چشم قبل از تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش برخی از عوارض جانبی کمک کند. همچنین باید برای جلوگیری از کبودی ، چند روز قبل از تزریق مصرف هرگونه رقیق کننده خون را متوقف کنید.

 

بوتاکس توصیه نمی شود اگر:

• باردار یا شیرده هستید.

• عضلات صورت ضعیفی دارید

• در حال حاضر مشکلات پوستی مانند پوست ضخیم یا زخم های عمیق وجود دارد.

صفر تا صد یک شغل پولساز برای خانم ها

آشپزی بدون دغدغه کثیفی گاز

• مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یا نوع دیگری از بیماری عصبی عضلانی هستید.

 

خطرات و عوارض پرکننده های پوستی :

پرکننده های پوستی نسبت به بوتاکس احتمال خطرات و عوارض جانبی بیشتری را دارند. عوارض جانبی شدید نادر است. عوارض جانبی متوسط ​​معمولاً طی دو هفته از بین می روند.

 

برخی از عوارض جانبی عبارتند از:

• واکنش آلرژیک

• کبودی

• عفونت

• خارش

• بی حسی

• سرخی

• جای زخم

•  زخم  

 

در موارد شدید ممکن است تورم طولانی مدت صورت ایجاد شود. کمپرس یخ می توانند به کاهش بی حسی موقت و تورم کمک کنند. برای کاهش خطر ابتلا به این عارضه جانبی و سایر موارد ، قبل از تهیه پرکننده پوستی در صورت توصیه به پرکننده خاص، آزمایش آلرژی انجام دهید.

 

بوتاکس

 

چرا باید تزریق ژل ، چربی و بوتاکس توسط متخصص انجام شود؟

برخی فکر می کنند تزریق بوتاکس یا ژل آسان است و هر پزشک یا غیر متخصصی می تواند آنها را انجام دهد. اما اگر پزشک با لایه ها و بافت های بدن نا آشنا باشد می تواند مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد. اگر تزریقات خود را با یک غیر متخصص انجام داده اید ، به شما توصیه می شود که با یک متخصص مشورت کرده و از اقدامات خودسرانه خودداری کنید.

 

آیا برای ترمیم مشکلات بینی استفاده از ژل یا پرکننده توصیه می شود؟

برخی افراد فکر می کنند استفاده از ژل و پرکننده به تنهایی می تواند بسیاری از مشکلات بینی را برطرف کند، بنابراین با تزریق مقدار زیادی از این مواد؛ آنها سعی می کنند مسائل را از بین ببرند. این روش صحیحی برای اصلاح نواقص بینی نیست زیرا خطر عفونت یا نکروز بینی (سیاه شدن پوست) وجود دارد. با این وجود تزریق مقدار کمی ژل برای رفع مشکلات جزئی مشکلی ندارد ، اما تزریق ژل زیاد در بینی علمی نیست.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: