اکثر مردم از میزان بالای اهمیت نوع گروه خونی خود آگاهی ندارند. اما در این مقاله قصد داریم چگونگی تاثیر گروه خونی بر زندگی شما را مطرح نماییم.

آگاهی از گروه خونی می تواند زندگی شما را نجات دهد

در مواقع تصادف ، پزشکان نیاز به عکس العمل سریع دارند. و اگر نوع گروه خونی خود را همراه نداشته باشید ، کمک رسانی به موقع به شما انجام نخواهد شد. علاوه بر این ، اگر عمل تزریق خون بر اساس گروه خونی اشتباه انجام گیرد ، فرد آسیب دیده یا مشکلات بسیار جدی و پیچیده تری از یک تصادف مواجه خواهد شد.

نیاز بدن به مواد معدنی و ویتامین ها بر اساس گروه خونی تعیین می شود نیاز بدن هر فرد با فردی دیگر ، بر اساس گروه خونی ، تفاوت هایی دارد. این بدان معناست که مثلا شخصی با گروه خونی O ، باید پروتئین ، گوشت و مرغ ، ماهی و سبزیجات مصرف کند زیرا مستعد بیماری های گوارشی و مشکلات معده است . اما افراد با گروه خونی A معمولا سیستم ایمنی ضعیفی داشته و نیاز به مرکبات ، بروکلی ، سیر و اسفناج فراوان دارند . این افراد همچنین باید از مصرف چربی های ترانس ، روغن های خوراکی گیاهی و الکل پرهیز نمایند. در موردی دیگر ،میزان اسید معده در گروه خونی AB ، کافی نیست و این گروه نیاز به تحریک معده برای تولید بیشتر اسید و پیشگیری از مشکلات گوارشی دارند و این یعنی مصرف عسل و سرکه سیب .

گروه خونی روی میزان استرس و عصبانیت موثر است گروه خونی O بیشتر دچار عصبانیت های ناگهانی و شدید می شود. این در حالی است که تولید کورتیزول در بدن افراد با گروه خونی A کمتر بوده و استرس کمتری نیز دارند. بنابراین اگر همیشه عصبانی هستید و استرس دارید ، گروه خونی خود را چک کنید.

تاثیر گروه خونی بر بیماری در برخی از گروه های خونی ، احتمال بروز سرطان بیشتر از دیگر انواع است. در گروه خونی O ، احتمال ابتلا به سرطان معده 20 درصد بیشتر می باشد. همچنین این گروه خونی با زخم معده ارتباط دارد. افراد با گروه خونی A نیز معمولا با مشکل کلسترول بالا مواجه هستند.

گروه خونی روی چربی های دور شکم موثر است در گروه خونی A ، بدن واکنش منفی به برخی از مواد غذایی مثل محصولت لبنی و گوشت نشان می دهد . این تاثیرات به صورت رفلکس اسید ، سوء هاضمه و خطر ابتلا به دیابت نمایان می شوند. همچنین از بین بردن چربی های دور شکم برای این افراد با سختی بسیاری همراه است.

گروه خونی روی شخصیت افراد تاثیرگذار است در واقع این موضوع سال ها پیش توسط طب آسیایی کشف شده است. افراد با گروه خونی مشابه معمولا عادت ها و خصوصیات اخلاقی یکسانی دارند. درگروه خونی O نگرانی زیاد دیده می شود. این افراد پشت کار بالا و برنامه ای منظم در زندگی دارند. افراد دارای گروه خونی AB سرسخت ، منطقی و بدون نگرانی هستند . در گروه خونی B ، سخت گیری کمتری دیده می شود. این افراد همچنین رفتار دوستانه ای دارند و از نظر عاطفی انعطاف پذیر هستند. اشخاص با گروه خونی A بسیار مهران اند و بیش تر از خودشان به دیگران فکر می کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: