تفاوت رژیم یا آنورکسیا

اگرچه الگوهای غذایی محدود در این اختلال تا حدودی مشابه رژیم غذایی هستند اما تفاوت های آشکاری بین آن دو وجود دارد. رفتارها و الگوها افراطی در میا افراد مبتلا به اختلال بی اشتهایی عصبی بیشتر مشاهده می شود و به مراتب ویرانگرتر از رژیم های غذایی است.

کسی که رژیم غذایی خاصی را پیش می گیرد در واقع قصد کنترل وزن خود را دارد این در حالی است که در بی اشتهایی عصبی اغلبا تلاش برای کنترل زندگی و احساسات فرد است.

کسی که رژیم غذایی دارد در تلاش برای کنترل وزن خود بعنوان هدف اصلی است و این در حالی است که در بی اشتهایی عصبی فرد در تلاش برای از دست دادن وزن جهت رسیدن به شادی و تسلط بر خود است. درمان بی اشتهایی عصبی

با توجه به پیچیدگی های بی اشتهایی عصبی یک تیم درمانی متشکل از پزشکان ، متخصصین تغذیه و درمانگران برای بازیابی این اختلال در غذاخوردن باید وجود داشته باشند و به فرد کمک کنند. اما بطور کلی درمان بی اشتهایی عصبی شامل سه مولفه است که عبارتند از :

ـ پزشکی : بالاترین اولویت در درمان بی اشتهایی عصبی پرداختن به هرگونه مسائل سلامتی و بهداشتی جدی است که ممکن است ناشی از سوءتغذیه باشد مانند ضربان قلب ناپایدار.

ـ تغذیه ای : این مورد شامل بازیابی وزن ، نظارت بر یک برنامه غذایی مناسب و آموزش در مورد الگوهای مناسب غذاخوردن است.

ـ درمان : هدف از این بخش به رسمیت شناختن مسائل اساسی در ارتباط با اختلالات خوردن است و یادگیری مهارت های سالم خوردن است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: