بر اساس تحقیقات دانشکده پزش;ی دانشگاه ییل در امریکا ، چین و چروک روی پوست صورت به ما از بروز مشکلی در سلامتی استخوان ها خبر می دهد. با توجه به استخوان ها در سراسر بدن در این تحقیقات ، پزشکان به این نتیجه رسیدند که چین و چروک را می توان به عنوان نشانه ای برای کاهش تراکم استخوان ها دانست.

سلامت پوست و بیماری استخوان

تا به حال متوجه تغییراتی در چهره خود شده اید ؟ تغییراتی که خود را در قالب کاهش خاصیت ارتجاعی و استحکام در برابر چین و چروک نشان دهند ؟ شرایطی که پوست در آن قرار دارد ممکن است نشانگر مشکلی بیش از آنچه چشم قادر به دیدن آن است ، باشد و بر اساس تحقیقات اخیر ، چین و چروک در واقع یکی از مهمترین نشانه ها برای آگاهی از آنچه درون بدن اتفاق می افتد بشمار می رود.

میزان چین و چروک ، استحکام و خاصیت ارتجاعی در پوست صورت یکی از نشانه های اصلی و مستقیم برای وجود مشکلی در استخوان ها محسوب می شود. به بیان دیگر عدم سلامت پوست یعنی عدم سلامت استخوان ها .

ویژگی هایی از پوست که در چنین تحقیقاتی مورد محاسبه قرار گرفته شامل موارد زیر می شود :

میزان چین و چروک عمق چین و چروک ها مقایسه ی این عوامل با سن فرد استحکام پوست در ناحیه ی پیشانی خاصیت ارتجاعی در گونه ها

بعد از مطالعه روی پوست در این سری از تحقیقات ، عکس های رادیولوژی از نواحی مختلف پا ، مثل پاشنه گرفته شده و طی مقایسات و آزمایشات مختلف پزشکان به این نتیجه رسیدند که بررسی پوست از این نظر ، هرچند هزینه بر ، به شما از میزان سلامت بالقوه ی استخوان ها و آنچه در زیر پوست اتفاق می افتد ، آگاهی می دهد. لازم به ذکر است این آزمایش و تحقیقات ابتدا روی بانوانی انجام گرفت که سال های ابتدایی یائسگی را سپری می کردند.

البته این نتایج بدست آمده نباید شما را به این فکر بیاندازد که اگر چین و چروک عمیق روی صورت خود دارید ، باید انتظار شکستگی یکی از استخوان های خود را نیز داشته باشید. در واقع این موضوع می تواند به عنوان ابزاری در نظر گرفته شود که شما را به سمت داشتن استخوان های مستحکم هدایت می نماید. اگر میزان چین و چروک و عمق آنها با سن شما همخوانی ندارد ، باید نگاهی جدی تر به روش زندگی خود داشته باشید. مطمئن شوید تمام گام هایی که در جهت سلامتی خود بر می دارید صحیح و بدون ایراد هستند و برای داشتن استخوان هایی سالم همین امروز اقدام نمایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: