وقتی صحبت از خوشحالی می شود ، سروتونین بی شک به عنوان یکی از مهمترین عوامل ، نقشی حیاتی ایفا می نماید. راهکار های فراوانی برای افزایش سروتونین در بدن وجود دارد که شما را از مصرف مواد دارویی بی نیاز می سازد.

بر اساس مطالعات ، انجام کارهای خیریه و اخلاقی مثل اختصاص بخشی از وقت و یا پول به موسسات خیریه و انجام کمک های داوطلبانه ، سطح هورمون سروتونین را نه تنها در بدن شما ، بلکه برای تمام انسان هایی که به آنها کمک می کنید ، به طرز چشمگیری بالا می برد.

نتایج دو تحقیق انجام شده توسط بنیاد اختلالات عصبی و سکته نشان می دهند تغییرات قابل توجهی در مغز ، در صورت انجام کارهای بشردوستانه ، ایجاد می شود.

وقتی به شخصی نیازمند کمک می کنید ، در واقع در درجه ی اول بخشی از نیازهای خود را برطرف نموده اید. البته این بدان معنی نیست که هر هفته به خیریه بروید و پول خرج کنید . انجام کارهای درست و داشتن اخلاقی بشر دوستانه در کل و در زندگی روزانه ی عادی ، شما را از افسردگی دور نگه می دارد.

در این قسمت به چند عامل دیگر که در پیشگیری از افسردگی موثرند اشاره می کنیم :

تمرینات ورزشی هر چه بیشتر فعالیت داشته باشید ، سروتونین و دیگر انتقال دهنده های عصبی موثر در احساس خوشحالی بیشتری توسط بدن تولید می گردد. اگر تا کنون ورزش نمی کردید ، این بهترین زمان است . برای پیاده روی و یا دو بروید ، دوچرخه سواری را امتحان کنید یا با دوستان خود یک باشگاه ورزشی را به این منظور انتخاب نمایید.

مصرف اسید چرب های مفید شصت درصد از مغز شما را چربی تشکیل می دهد. پس اگر می خواهید تعادل در هورمون ها برقرار باشد ، اسید چرب امگا 3 مصرف کنید. سالمون ، ساردین ، گردو و بذر کتان همگی حاوی این ماده ی مغذی هستند و تولید هورمون شادی را نیز افزایش می دهند .

در زندگی هدف داشته باشید اگر می خواهید خوشحالی را در زندگی هر روز خود تجربه کنید ، داشتن هدف ضروری است . در زندگی چه نعمت هایی به شما داده شده است؟ علایق شما در زندگی کدامند ؟

چند دقیقه وقت برای خود در نظر بگیرید و سه مورد از توانایی ها ، سه مورد از علایق و سه مورد از فرصت های خود را یادداشت کنید تا به ارزشمند بودن زندگی خود پی ببرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: