همه ی ما به خوابی راحت در طول شب نیاز داریم . اگر این خواب به دلیل خرو پف خود و یا یکی از افراد خانواده دچار اختلال شود ، ممکن است مشکلاتی جدی برای سلامتی بوجود آید . از جمله ی این مشکلات می توان به آسیب های شدید مغزی ، افزایش وزن ، افسردگی ، اختلالات هورمونی ، خطر ابتلا به امراض قلبی و یا سکته ، افزایش فشار خون ، افزایش خطر ابتلا به دیابت و افزایش روند سالخوردگی اشاره کرد .

در این قسمت راهکار هایی طبیعی برای برطرف کردن خر و پف به شما پیشنهاد می دهیم :

خوابیدن به پهلو

اگر خر و پف کردن شما خیلی جدی نیست ، این مورد مشکل را حل می کند. شاید بزرگترین دشواری شما این باشد که حالت خوابیدن به پهلو را در طول شب حفظ کنید. استفاده از بالش های طبی به شما برای حفظ حالت بدن در طول شب کمک می کند.

در هر صورت ، این مدل از خوابیدن می تواند از شل شدن ماهیچه های گلو و بسته شدن راه تنفس جلوگیری نماید.

روغن نعناع کوهی و گلدن سیل اگر گرفتگی بینی دلیل خر و پف کردن شماست ، روغن نعناع تند به باز شدن گرفتگی بینی کمک می کند . این روغن در واقع بهترین درمان گیاهی شناخته شده در مواقع گلو درد و گرفتگی بینی محسوب می شود.

گلدن سیل گیاه دیگری است که می تواند در از بین بردن گرفتگی راه تنفس و بینی موثر باشد و معمولا به شکل پودر ، مایع و یا کپسول یافت می شود. حتی می توانید یک فنجان از چای گیاهی نعناع و گلدن سیل را مصرف کنید.

نعناع و شنبلیله

دستگاه گوارش در کیفیت خواب و ایجاد خر و پف نقشی اساسی ایفا می کند. شنبلیله و نعناع گیاهانی هستند که در از بین بردن خر و پف ناشی از مشکلات دستگاه گوارش معجزه می کند. یکی از این مشکلات به طور خاص دیر هضمی نام دارد که در اثر یک اختلال اسیدی بوجود می آید. این گیاهان به از بین رفتن اسید ایجاد کننده ی مشکل کمک می کنند و خر و پف ناشی از آن را برطرف می نمایند.

در یک سری از تحقیقات ، تاثیرات بی نظیر شنبلیله در از بین بردن آپنه خواب ثابت شده است.

ویتامین C سینوس ها ممکن است یکی از موانع بر سر راه تنفس باشند که در این صورت مجبورید از طریق دهان نفس بکشید. در چنین شرایطی زبان کوچک لرزیده و صدایی آزاردهنده ، یا به تعبیر دیگر خر و پف را ایجاد می نماید. ویتامین C به پیشگیری از چنین مشکلی کمک می کند ، زیرا همانطور که می دانید ویتامین C سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی سالم ، سینوس ها را پاکسازی می نماید.

پاپایا ، آناناس ، بروکلی و فلفل دلمه ای قرمز تنها بخشی از بهترین منابع ویتامین C هستند.

اسطوخودوس اسطوخودوس از زمان های قدیم یکی از بهترین درمان ها در مواقع سرماخوردگی شناخته می شده است. چندین راه برای استفاده از اسطوخودوس و داشتن شبی بدون خر و پف وجود دارد. قرار دادن برگ های این گیاه در دستگاه بخور و تنفس آن از طریق دهان و بینی به پاکسازی سینوس ها کمک می کند.

کاهش وزن و حفظ وزنی نرمال اگر اضافه وزن دارید ، این وزن اضافه در اطراف گردن ، موجب باریک شدن راه گلو می شود و همین موضوع خر و پف را بیشتر می کند.

داشتن وزنی نرمال علاوه بر فواید بیشمار برای سلامتی ، به تنفسی سالم و خوابی راحت کمک می کند و همین یکی از بهترین راه حل ها برای پیشگیری از خر و پف است .

کاهش مصرف لبنیات و داشتن وعده ی غذایی آخر شب نوشیدن شیر و دیگر محصولات لبنی ، به دلیل ایجاد مایعی مخاطی روی دیواره ی گلو ، خر و پف را بیشتر می کند.

علاوه بر این ، از خوردن شام دیروقت خودداری نمایید . معده ی پر ، آهنگ تنفس را ناهماهنگ می سازد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: