یکی از قسمت های بدن که همیشه در حال استفاده از آن هستیم پا است. غالبا مقدار زیادی از فشار و وزن ما بر روی این قسمت است. در حال دویدن ، پیاده روی و ایستادن از پا استفاده می کنیم که برای حفظ تعادل نیز حائز اهمیت است. میخچه یا پینه به علت اصطکاک بیش از حد یا فشار بر قسمتی از پوست ایجاد می شوند. از جمله نتایج این امر ضخیم شدن پوست پا است. نکته ای که بسیاری از مردم نسبت به آن آگاهی ندارند این است که میخچه و پینه با یکدیگر تفاوت دارند. میخچه معمولا کوچکتر از پینه است و اساسا در اطراف پوست ملتهب در مرکز یک ناحیه ی سخت وجود دارد. میخچه زمانی که آن را فشار دهید می تواند دردناک باشد. پینه معمولا بزرگتر از و در نواحی پایین پا و دست بروز پیدا می کند و معمولا دردناک نیست.

علت بروز پینه و میخچه وجود پوست مرده و فشار یا اصطکاک بیش از حد برروی آن ناحیه است. هنگامی که تعریق می کنید در یک فضای بسته امکان گسترش میخچه وجود دارد و ناحیه سخت نرم خواهد شد. پینه در بسیاری از مواقع بگونه ای مفید خواهد بود. بعنوان لایه های مرده پوست ، پوست سخت می تواند از قسمت پایین پا مراقبت نماید. استفاده مداوم از ابزار یا انجام برخی فعالیت های خاص باعث بروز پینه خواهد شد.

میخچه و پینه در بیماران دیابتی شیوع بیشتری دارند زیرا جریان خون در برخی اندام ها محدود است پس در نتیجه برای پوست مرده جمع شدن راحتتر می شود. بسیاری از افراد وجود این دو ناخوشایند می دانند و به دنیال روش های گوناگون جهت از بین بردن آن هستند. روش های درمانی بسیاری از جمله شیوه های دارویی و درمان های طبیعی و خانگی برای مقابله با این مشکل وجود دارد. روش های درمانی خانگی که برای بهبودی میخچه و پینه توصیه می شود عبارتند از : لیمو

هنگامی که شما از وجود میخچه دردناک رنج می برید بیشتر از وجود آن قسمت سخت اذیت می شوید زیرا بطور مداوم فشرده می شود و ملتهب می باشد. آب لیمو سرشار از آنتی اکسیدان و عوامل تسکین دهنده طبیعی است که پوست سخت را نرم می کند و در نهایت قسمت مرکزی میخچه که سخت شده بهبودی پیدا کرده و از درد آن خلاصی می یابید.

پیاز

پیاز سرشار از مواد مغذی و اسیدهای قوی است که می تواند عفونت را خنثی و سیستم ایمنی بدن را تحریک کنید. همچنین آب پیاز می تواند پوست سخت را صاف کرده و باعث پوسته پوسته شدن پوست مرده شده تا کاملا محو شود. در مورد میخچه یا پینه شما بهتر است یک پیاز را بطور مستقیم به ناحیه آلوده بمالید و آن را پانسمان کنید. در مدت 1 تا 2 روز بدون شک بهبودی را حس خواهید کرد.

روغن کرچک

اگر شما از وجود پینه یا میخچه رنج می برید یکی از بهترین راه حل های درمانی استفاده از روغن کرچک است. این شیوه درمانی قدیمی برای اکثر بیماری های پوستی استفاده شده است. زمانی که روغن کرچک را با آب داغ و صابون ترکیب می کنید اثربخشی آن بدون شک چندین برابر خواهد بود.

ویتامین E

هنگامیکه صحبت از آنتی اکسیدان های طبیعی می شود که در سلامت پوست نقش دارند ویتامین E می تواند یکی از بهترین ها باشد. شما می توانید کپسول ویتامین E را تخلیه نموده و بطور مستقیم بر روی ناحیه مورد نظر بمالید و یا حتی می توانید با مصرف آن بصورت خوراکی میزان ویتامین E را در بدن خود افزایش دهید. این امر برای تقویت پوست و از بین بردن پوست مرده بسیار مفید خواهد بود. ویتامین E را می توان در دانه های آفتابگردان ، فندق ، کلم بروکلی و کدو جستجو کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: