شیرین بیان یکی از بهترین ها برای مسائل تنفسی ریشه شیرین بیان است با توجه به خاصیت ضدباکتری ، ضدویروسی ، ضدالتهابی و خواص تسکین دهنده آن می توان برای رفع مشکل تنفسی از آن استفاده کرد. حضور ساپونین به خروج موکوس از قسمتی که بسیاری از پاتوژن ای باکتریایی و ویروسی در آن یافت می شود ، کمک خواهد کرد. علاوه بر این آنتی اکسیدان ها ایجاد استرس اکسیداتیو در عروق خونی جلوگیری نموده و در نتیجه سبب کاهش التهاب راه های تنفسی در افراد مبتلا به مشکلات تنفسی می شوند.

اکیناسه

پژوهش ها نشان می دهند که خاصیت آنتی اکسیدانی اکیناسه در کاهش برونشیت مزمن که می تواند به شدت ریه ها و سیستم تنفسی را تضعیف کند ، نقش دارد. با اضافه کردن چای اکیناسه به رژیم غذایی روزانه یا هفتگی خود بسرعت می توانید باعث سلامت دستگاه تنفس و کاهش التهاب شوید که در نتیجه سرفه های فرد کاهش می یابد. جینکو

اگر از اختلال تنفسی شدید رنج می برید همانند آسم و یا مشکل تنفسی شما جدی است می توانید از عصاره جینکو استفاده کنید که با مهار یک عامل شیمیایی خاص در بدن مانع بروز حملات آسم می گردد که در نتیجه سرفه و خس خس را آرام می کند. نعناع

منتول، مهم ترین ماده فعال در نعناع است که قادر به پاک کردن یا باز کردن راههای تنفسی ، خنثی کردن رادیکال های آزاد و جلوگیری از حملات آلرژیک ( اثرات آنتی هیستامین ) است. این رویکرد جامع برای درمان مشکلات تنفسی و عفونت باعث می شود که نعناع یکی از درمان های گیاهی محبوب بشمار آید. چای نعناع ساده ترین روش نرم کردن قفسه سینه و بهبود تنفس است.

آویشن

این گیاه دارای خواص آنتی بیوتیک ، ضدویروسی و ضدقارچی است که به مشکلات تنفسی کمک خواهد کرد. با اضافه کردن این گیاه به وعده های غذایی خود می توانید در کاهش عفونت نقش داشته باشید. اما یکی دیگر از روش ها استفاده از اسانس آویشن است که بسیار موثر در بهبود تنفس خواهد بود.

پونه کوهی

این گیاه نیز اسانس و اسیدهایی دارد که باعث بهبود تنفس می گردد. اسیدهای رزمارینیک موجود در پونه کوهی دارای اثرات آنتی هیستامین قدرتمند و ضداحتقان است که با خواص ضدباکتری قوی همراه می شود. این نه تنها می تواند به از بین بردن مخاط و باکتری عامل عفونت کمک کند بلکه به سرعت فرد توان خود را باز می یابد.

شاهدانه

اگرچه حشیش در برخی از کشورها غیرقانونی است اما مطالعات نشان می دهند که این گیاه در کاهش نرخ سرطان ، افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن و برونش موثر است. این بدان معنا است که تنفس را برای شما آسانتر می کند و با توجه به ماهیت ضدالتهابی تنفس برای فرد مبتلا آسان می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: