هیچ یک از ما بیماری و حتی بدتر از آن مواجهه با نوعی از عفونت را دوست نداریم . در صورت وجود عفونت در بدن ، شما مجبور به ویزیت های گاه و بی گاه دکتر و مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها خواهید بود و همین آنتی بیوتیک ها عوارض جانبی بسیاری را در پی خواهند داشت. همه مردم با یکدیگر اتفاق نظر دارند که پیشگیری از عفونت از درمان آن بسیار ساده تر و بی خطر تر است. علاوه بر خوردن سوپ مرغ گرم هنگام بیماری ، راهکارهای موثر دیگری نیزوجود دارند که احتمالا از آنها آگاهی ندارید . مثبت ترین نکته ی استفاده از این راهکارها ، طبیعی و بی خطر بودن آنهاست و البته این که با راهکارهای خانگی مثل جویدن سیر خام و یا اضفه کردن زنجبیل و عسل به چای ، که همیشه درباره ی آنها شنیده ایم ، تفاوت دارند. علاوه بر این ، راه حل های ارائه شونده در این مقاله همگی از نظر علمی ثابت شده اند.

از مصرف گوشت مرغ پرورشی بپرهیزید آیا می دانستید عفونت مجاری ادراری یکی از شایع ترین عفونت ها محسوب می شود ؟ حدود 40 تا 50 درصد زنان در امریکا فقط با این مشکل در طول زندگی خود مواجه می شوند. اما امروزه درمان عفونت مجاری ادراری با دشواری بیشتری نسبت به گذشته همراه است.

جالب است بدانید E. coli یا همان فرمی از باکتری که مسئول این عفونت می باشد ، در حال حاضر در بسیاری از مرغ های پروشی یافت می شود. باید بگوییم که خطر این باکتری فقط به این مورد ختم نمی شود و به طور کلی با آنتی بیوتیک قابل درمان نیست. این نوع از باکتری از ایمنی بسیار بالایی در بدن انسان در مقابل آنتی بیوتیک ها برخوردار است ، زیرا در بدن مرغ هایی رشد کرده که با آنتی بیوتیک درمان می شده اند. به بیان ساده عفونتی که در اثر مصرف این نوع از مرغ بوجود می آید در برابر درمان های موجود ایمن می باشد. مرغ های غیر اورگانیک به طور کلی خطر ابتلا به انواع ویروس ها را افزایش می دهند.

بنا براین آنچه که باید برای پیشگیری از ابتلا به عفونت مجاری ادراری انجام دهید ، مصرف مرغ های اورگانیک است.

جنگل درمانی را امتحان کنید این مورد احتمالا یکی از بهترین عوامل موثر در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن محسوب می شود. اگر یکی از اعضای خانواده یا دوستان پیاده روی را به شما پیشنهاد داده ، به توصیه ی او عمل کنید. جنگل درمانی در واقع بر اساس یکی از مفاهیم ژاپنی طراحی شده که روی وقت گذراندن در فضای آزاد و خارج از شهر تاکید دارد. نتایج این نوع از درمان شگفت انگیز است.

تحقیقات روی تاثیر جنگل درمانی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن نشان می دهد ، گذراندن سه روز در طبیعت ، فعالیت سلول های کشنده طبیعی در بدن را تا 50 درصد افزایش می دهد. این نوع از گلبول های سفید خون توسط بدن برای مقابله با عفونت ساخته می شوند. اما بهتر از همه ، تاثیر جنگل درمانی تا بیش از 30 روز در بدن باقی می ماند . اگر برای وقت گذراندن در طبیعت سه روز فرصت ندارید ، کمتر از این زمان هم برای کاهش فشار خون ، کاهش استرس و مبارزه با افسردگی مفید خواهد بود. همه ی این موارد به بهبود کارایی سیستم ایمنی بدن می پردازند .

روزه بگیرید اگر فعالیتی وجود داشته باشد که طی انجام آن به مدت سه روز بتوانید سلامت سیستم ایمنی خود را بدست آورید ، آن روزه است.

محققان کشف کرده اند روزه گرفتن برای سه روز متوالی ، روند بازسازی را در بدن شروع می کند و به بدن اجازه ی تولید گلبول های سفید بیشتر و رهایی از سلول های قدیمی و آسیب دیده را می دهد و به همین ترتیب سیستم ایمنی بدن را بازسازی می نماید. روزه گرفتن فواید زیاد ی دارد که کاهش وزن و تعادل در تولید انسولین هم بخشی از همین فواید محسوب می شوند.

به موسیقی مورد علاقه ی خود گوش دهید این روش شاید کمی عجیب به نظر برسد ، اما گوش دادن به موسقی آرام بخش به کاهش استرس ، اضطراب و افسردگی کمک می کند . استرس مزمن موجب ضعف در سیستم ایمنی و التهاب در بدن می شود و کاهش این استرس به بدن در مبارزه با عفونت کمک می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: