اگر شما یا اطرافیان مبتلا به هرگونه آسم هستید در این مقاله برخی روش های ساده از جمله داروهای خانگی موثر در حملات آسم را مورد اشاره قرار خواهیم داد که در مواقع اضطراری به شما کمک خواهد کرد.

افراد بسیاری در سراسر دنیا از آسم که یک اختلال تنفسی است که سبب التهاب ریه می شود رنج می برند. در حالی که ممکن است این بیماری با دارو درمان گردد برخی روش های طبیعی اعم از جویدن رازیانه و یا مصرف غذاهای سرشار از ویتامین C در تسکین علائم ان مفید هستند.

بررسی اجمالی آسم

آسم یک اختلال ریوی مزمن است که با التهاب راههای هوایی و تنفسی به نوبه خود باعث اختلال در الگوی تنفسی طبیعی فرد می شود.در واقع افراد مبتلا به آسم راههای تنفسی بسیار حساسی دارند. هرگونه تحریک در سیستم تنفسی باعث می شود مکانیسم های دفاعی تحریک شده و راههای تنفسی مسدود شوند در نتیجه فرد دچار تنگی نفس خواهد شد.یکی از علل آسم آنفلونزای ساده و سرد ، اضطراب و استرس است. علائم حمله عبارتند از مشکل در تنفس ، از دست دادن هوشیاری ، درد قفسه سینه ، و غیره که اگر در زمان مناسب درمان نشوند حملات شدید می تواند منجر به مرگ شود.

درمان های خانگی برای حملات آسم

درمان های خانگی بطور کلی برای کمک به آسم به علت در دسترس بودن مفید هستند و به مقابله با تنگی نفس می پردازند. اما برخی از داروهای ساده برای از بین بردن این مشکل تنفسی نیز کارآیی دارند.

ـ یکی از درمان های طبیعی برای حمله آسم نوشیدن یک فنجان قهوه سیاه و سفید قوی است که این وضعیت را تحت کنترل خواهد داشت تا زمانیکه بیمار به مراکز پزشکی منتقل گردد.

ـ در صورت حمله آسم ، با اضافه کردن روغن درخت سرو کوهی به آب گرم و استنشاق بخار آن از شدت حمله بکاهید.

ـ غیر از روغن درخت سرو کوهی ، افرادی که از این شرایط رنج می برند به آب جوش زیره اضافه کنند و بخار آن را استنشاق نمایند.

ـ مطالعات نشان می دهد که ویتامین B6 و B12 در کاهش التهاب ریه موثر می باشند ، بنابراین مواد غذایی غنی از این ویتامین ها می توانند برای کاهش شدت آسم استفاده شوند.

ـ شاخ و برگ گیاهان جینکو نیز در درمان حملات آسم و کاهش انها موثر خواهد بود.

ـ کاهش میزان مصرف نمک و مصرف 2000 میلی گرم ویتامین Cیکساعت قبل از ورزش می تواند در تسکین آسم ناشی از ورزش موثر باشد.

ـ اضافه کردن دو قاشق چایخوری دانه شنبلیه به یک لیوان آب و جوشاندن آن تا زمانی که فقط نیمی از آن باقی بماند و سپس نوشیدن آن در کاهش حملات آسم بسیار موثر واقع می شود.

ـ به عنوان یک درمان پیشگیرانه شما می توانید علف هرز را به آب جوش اضافه کنید و بخار ساطع شده از آن را هرشب قبل از خواب استشمام نمایید.

ـ استنشاق بوی عسل و یا اضافه کردن دو قاشق عسل به یک لیوان شیر و نوشیدن آن می تواند در کاهش علائم آسم موثر باشد.

ـ پودر کردن زردچوبه و اضافه کردن عسل به آن ( 1 قسمت زردچوبه و 2 قسمت عسل ) و خوردن آن سبب درمان آسم و مشکلات تنفسی می گردد.

یک نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که داروهای خانگی و درمان های سنتی را نمی توان جایگزین داروهای تجویز شده توسط پزشک کرد.فردی که از آسم شدید رنج می برد حتما باید از اسپری البته با تجویز پزشک استفاده نماید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: