چرا باید صبح زود از خواب بیدار شویم؟ عادات سالمی که باید بدنبال آنها باشیم چیست؟ آیا بیدار شدن صبح زود شما را سالم تر می کند؟ پاسخ تمام این سوالات را در مقاله روبرو می توان یافت.

چرا بهتر است که صبح زود از خواب بیدار شویم؟

ذهن و بدن سرحال

یکی از مهم ترین عوامل بیدار شدن صبح زود این است که سلامت بدن تضمین می گرد.بیدار شدن از خواب صبح زود یک شروع تازه را برای شما فراهم می کند.اما این چطور ممکن است؟ از جمله مزایای سحرخیز بودن که روح و بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد عبارت است از :

ــ سرحال شدن ذهن ـ آرام شدن حواس ـ کاهش سطح استرس ـ پر انرژی بودن بدن و مغز ـ فعال شدن فرد

پیوند شما با طبیعت

بیدار شدن صبح زود به شما زمان بیشتری می دهد تا برای خودتان و اطرافیانتان باشید. مشاهده شده است کسانیکه زود از خواب بیدار می شوند تمایل بیشتری به زندگی سالم دارند. اکثر این افراد پیاده روی صبحگاهی را جز برنامه خود قرار می دهند زیرا اثر تسکین دهنده برای بدن دارد.بیدار شدن در صبح زود فرصت را برای شما فراهم می کند تا :

ـ مشاهده زیبایی طبیعت ـ مشاهده آرامش و سکوت لحظات ـ تمرکز بهتر ـ افزایش فعالیت شما ذهن سالم ، بدن سالم است

این در واقع چیزی است که شما زمانیکه آرامش داشته باشید می توانید انجام دهید.برای آرامش ذهن به چه چیزی نیاز دارید؟ سکون و آرامش محیط اطراف؟ شما کافی است صبح زود از خواب بیدار شوید و یک نقطه خلوت و به دور از شلوغی را برای خود پیدا کنید تا آرامش لازم را کسب کنید. مزایایی که در صبح زود ، آرامش و خلوتی آن می توان یافت عبارتند از :

ـ مدیتیشن ـ ورزش ـ یوگا ـ تمرینات تنفسی عمیق ـ راه رفتن با حیوان خانگی خود

هموار کردن راههای موفقیت

افرادی که در زندگی موفق هستند بعنوان افراد سحرخیز شناخته می شوند که پله های موفقیت را به آرامی طی می کنند. صبح زود بیدار شدن باعث می شود که شما وقت شناس بود و بهترین موقعیت ها را به دست آورید. کارهایی که می توانید در صورت سحرخیز بودن انجام دهید عبارتند از :

ـ مثبت اندیشی و خوشبین بودن فرد ـ داشتن سبک زندگی فعال و پر انرژی

ـ سطوحی پایین از استرس و خستگی را تجربه خواهید کرد ـ یک شخصیت متعادل را در شما پرورش خواهد داد

باعث شادی شما می شود

اگر شما سحرخیز باشید بدنی شاد و خوشحال خواهید داشت.در نتیجه ذهن و روح شما نیز شاد و خوشحال است. ذهن و روح و روان شما به آرامش نیاز دارد. بدیهی است که سحرخیز بودن سبب می شود که شما یک زندگی شادتر و سعادتمند تر داشته باشید.

ـ شاد شدن شما ـ آرامش بخشیدن به شما ـ دور نگه داشتن شما از استرس ـ به شما اجازه می دهد تا متمرکز باشید ـ شما را راضی نگه می دارد

کمک به داشتن عادات سالم

سحرخیز بودن باعث افزایش در انجام عادات سالم می گردد. نتایج اولیه این عادات سالم را می توان در پرورش بدن و ذهن جستجو کرد. در این میان بطور خاص به ذکر نظم و ترتیب حاصل از بیداری صبح می پردازیم. هنگامی که شما صبح زود بیدار می شوید ، بطور خودکار :

ـ وعده های غذایی خود را بموقع می خورید ـ ورزش و تمرینات ورزشی انجام می دهید ـ کمتر بیمار می شوید

ـ به اندازه کافی می خوابید ـ برای مدت زمان طولانی از سلامت کافی برخوردار هستید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: