جوئل بارکر آینده گرا میگوید که "الگو چیز خوبی است زیرا به ما کمک میکند تا دنیا را نظم ببخشیم، او اضافه میکند و بد است زمانی که ما را از دیدن آنچه در حاشیه است باز می دارد.

الگوی یک زن از چیزهایی که می تواند و نمی تواند باشد اغلب بسیار محدودتر از الگوی یک مرد است. همانطور که من پیشتر گفتم حتی اگر شما تمام پیامهای درست را از والدین خود دربارهٔ فرصتهای نامحدود دریافت کنید دنیا همیشه آن عقاید را تأیید نمی کند در نتیجه ما احتمالاً ندانسته انتخاب می کنیم که در داخل حد و مرزهای ساختگی محدود شده زندگی کنیم." اگر شما احساسی مثل این دارید و به یک شغلی یا حقوق کم اکتفا کردهاید یا از دریافت ماهیانه ۳۰۰۰ دلار خسته شده اید که شما را از انجام کاری که بسیار دوست داشتید باز می دارد همه به این خاطر است که شما به الگوی زندگی خود چسبیده اید. این درست همان چیزی است که با خودتان فکر می کنید کارها چطورند. خوب کارها نباید فقط آن طور باشند که شما دوست دارید. این که چطور زندگی خود را می گذرانید یک انتخاب است نه یک حکم ابد در زندان و شما در زندگی برای زمان سپری شده اعتبار بدست نمی آورید. بخاطر داشته باشید، پولدار بودن تنها جمع کردن ثروت مالی نیست بلکه داشتن مقدار پولی است که شما نیاز دارید زندگی خود را آن طور که میخواهید به دور از نگرانی درباره پولی بگذرانید. اگر شما در حال بدست آوردن یک معاش عالی هستید اما نه گذران آن زندگی که میخواهید، پولدارتر از زنی هستید که در فقر زندگی می کند و سعی می کند از چاه مالی خود بیرون بیاید. هر دو شما انتخاب های سختی برای انجام دادن و خطرات زیادی برای پذیرفتن دارید. من این موضوع را میدانم. من میتوانم یک زن مدیر را که بالای ۳۰۰/۰۰۰ دلار در سال در می آورد را راهنمایی کنم اما با این وجود او خوشحالی نمی شود. او آنقدر به آن درآمد عادت کرده است که در واقع نمی تواند انتخاب کند که بطور متفاوت زندگی کند. او میتوانسته خانه شهری خود را در منهتان بفروشد، از مرسدس بنز خود خلاص شود و رویاهای خود را بسازد - البته اگر فقط الویتهای خود را مجدد ارزیابی می کرد. یک چنین تضاد و دوگانگی خودخواسته می تواند به طور برعکس هم عمل کند. شما ممکن است ارزشی های خود را بسازید اما برای گذران زندگی که در واقع طالبشی هستید به اندازه کافی پول در نیاورید. آیا علتشی میتواند این باشد که شما به همان الگوی قدیمی چسبیده اید که براساسی این نظر است که پولی شما را خوشحال نمی کند؟ چه شما در حال ساختن ارزش های خود باشید اما نه گذران آن نوع زندگی مرفه که دوست دارید و یا چه در حالی گذران زندگی مرفه اما نه ساختن ارزشی های خود شما تنها در حالی لذت بردن از یک قسمت از زندگی هستید. پولی به خودی خود شما را خوشحالی نمی کند. زنان بسیار زیادی در دام الگوی پر از تناقضی "پول نمی تواند من را خوشحال کند" یا "پول بیشتر من را خوشحال تر می کند" زندگی می کنند. هر دو درست هستند اما آنها دور از دسترسی نیستند. تواناییه، برای نگه داشتن این دو نظر جدا بطور همزمان و تطبیق دادن آنها به چند طریق همان است که برای پولدار شدن مورد نیاز است.

توصیه های آموزنده

موجودی دارایی های خود را بگیرید (و همچنین موجودی و داراییهای خود را قیمت گذاری کنید).

به تأکید روی لغت "خود " توجه کنید. این چیزی نیست که مادر، پدر یا جامعه به شما میگوید باید به آن بها داده شود. بها دادن به پول بهتر یا بدتر از بها دادن به کمک کردن به جامعه خود نیست. فقط اطمینان حاصل کنید از اینکه زندگی چه کسی را دارید می گذرانید - زندگی خود یا زندگی که دیگران فکر می کنند شما باید بگذرانید. این تست کوچک را انجام دهید. دور سه، چهار یا پنج موردی که ارزشی های شما را بسیار زیاد منعکس می کند خط بکشید. اگر چیزی که شما به آن ارزشی و بها می بخشید در فهرست نیست آن را اضافه کنید.

1 - رضایت خاطر روحی

2 - سلامتی

۳- خانواده و یا دوستان

۴- کمک به مردم

5 - امنیت مالی

۶- ایجاد تفاوت در جامعه

۷- ارتباط با گروهها یا افرادی که در ارزشی ها و دارایی های من سهیم هستند.

۸- شناخت - شناخته شدن بعنوان یک کارشناسی در زمینه تخصصم.

۹- تأثیر (مؤثر بودن)

۱۰- خلاقیت - نویسندگی - نقاشی - ساختن - طراحی و غیره.

۱۱- دانشی - آموختن نظرات و چیزهای جدید

۱۲- داشتن ثبات و پایداری در زندگی

۱۳- تنوع - فقط اکتفا نکردن به یک چیز

۱۴- زیبایی شناسی - محاط شدن توسط چیزی یا به دنبال مکان و چیزهای زیبا بودن

۱۵- پول - چه به من اجازه بدهد با ارزشی هایم زندگی کنم چه ندل هد.

۱۶ - هیجان

۱۷- استقلال - اینکه کسی نگوید چه کار انجام بده

۱۸- چالشی های جسمی

۱۹- وقت - اینکه توسط آنچه که قرار است انجام دهم تحت فشار و تنگنا قرار نگیرم.

20 - سفر

حالا به زندگی که در حال حاضر می گذرانید فکر کنید. آیا ارزشهای شما یک تهدید مهم در زندگی شماست؟ اگر نه وقت ان است که ایجاد تغییرات شروع شود. زندگی خود را با ارزشی های خود تراز و تنظیم کنید - و در همان زمان یک راه برای پولدار شدن پیدا کنید!

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: