عمو می گوید: ((عزیزم، امسال تعطیلات را با هم خواهیم گذراند. برای بچه هایت هم خودم بلیط تهیه می کنم تا همه با هم باشیم، جای فوق العاده ای است)).

اینجا چه اتفاقی افتاده است: او سعی می کند که عشق و محبت شما را بخرد. این یک هدیه فوق العاده و الحق غیرقابل مقاومت است. اگر بروید مجبورید با او رفتار خوبی داشته به همسر احمق او مرتبا لبخند زده و بچه های شیطان او را تمام مدت تحمل کنید. اوست که تصمیم می گیرد چه بکنید و از کجاهای دیدن کنید در عین حال قصد دارد محبت خود را نیز به رخ شما بکشد.

پاسخ: «متشکرم عمو، اما رفتن به «دیسنی ورلد» را برای وقتی گذاشته ام که بچه ها بزرگتر شوند».

هشدار: با پذیرفتن این سفر شما مدیون عمویتان خواهید شد و هر زمان که به او فکر کنید اذیت می شوید. قبل از قبول پیشنهاد او، تصمیم بگیرید که آیا رفتن به این سفر ارزش این همه جنگ اعصاب را خواهد داشت.

هیچوقت هدیه من به قشنگی هدیه های تو نبوده است. آن را برای من بسته بندی می کنی؟

اینجا چه اتفاقی افتاده است: مادر، خواهر، خاله و دیگر اعضای خانواده این رفتار را در پیش گرفته اند که «من ناتوانم». شما در بسته بندی زیبای هدایا در فامیل معروفید، اما این معروفیت هیچ تأثیری در استعداد شما ندارد، اگر هم بتواند شما را فریب دهد که این کار را برایش بکنید، به نفع او خواهد بود زیرا هیچ منفعتی به شما نمیرسد.

پاسخ: نه، بسته بندی تو هم قشنگ است (یا مناسب تر است یا خیلی جذاب تر است).

هشدار: این توهم را از خود دور کنید تنها شما هستید که هر کاری را به نحو احسن و به سرعت می توانید انجام دهید.

«برای تجدید دیدار با اعضای خانواده، تهیه غذاها و پخت و پز را به عهده می گیری »؟

اینجا چه اتفاقی افتاده است: تهیه شام دیدن برای ده تا چهل نفر مسئولیت بزرگی است. خانواده فکر می کنند به دلیل اینکه شما به آشپزی علاقه دارید، پس بهترین شخصی برای انجام این مسئولیت هستید.

پاسخ: نه، برای آماده کردن ناهار مشکلی ندارم و خوشحال هم می شوم، اما برای بقیه وعده های غذایی، شخص دیگری باید این کار را بکند.

هشدار: توافق و تقسیم بندی کارها راه حل عادلانه ای است برای اینکه کمتر احساس محدویت کنید.

گل آرایی روی میزها را انجام می دهی؟

اینجا چه اتفاقی افتاده است: شما قبول کرده اید که این کار خاص را انجام بدهید. اگر این کار مخصوصی شماست، پس از کسی دیگری بخواهید که ترتیب غذا را بدهد.

پاسخ: نه، من وقت ندارم.

هشدار: یادتان باشد که مجبور نیستید هر کاری که از شما خواسته می شود را انجام دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: