اشکالی ندارد هفته دیگر که می خواهم به دیدنت بیام ساندرا را با خود بیاورم؟

اینجا چه اتفاقی افتاده است: از زمانی که مادر تان طلاق گرفته، ساندرا بهترین دوست او بوده و همیشه در همه جا همراه اوست. ساندرا بسیار فضولی است و به محض اینکه به خانه اتان می آید در همه کار دخالت می کند. خجالت می کشید با آمدن او مخالفت کنید در عین حال دوست ندارید به خاطر دخالت های ساند را اذیت شوید.

پاسخ: «نه، مامان، ترجیح می دهم تنها بیائی، لزومی ندارد هر وقت که با هم هستیم ساندرا هم باشد. بیا تعطیلی آخر هفته فقط من و تو با هم باشیم».

هشدار: از این نترسید که با پدر و مادر تان مخالفت کنید. وقتی بداند که دوست دارید با هم تنها باشید خوشحالی خواهد شد.

به لیست مهمانان عروسی خاله بکی و دایی آل را اضافه کردم.

اینجا چه اتفاقی افتاده است: خاله بکی سومین دخترعمه مادر تان است و شما او یا دائی آل را از سه سالگی ندیده اید، اهمیتی هم نمی دهید که حتماً در عروسی شما شرکت کنند. باید به مادر تان یادآوری کنید که این عروسی شماست نه مهمانی خصوصی او، ممکن است با شما بحث کند و بگوید که او و پدرتان خرج عروسی را می دهند و می توانند هرکس را که خواستند دعوت کنند. قاطع باشید، بالاخره آن ها را راضی می کنید.

پاسخ: «نه، می فهمم که دوست نداری کسی را ناراحت کنی، اما دوست دارم عروسی کوچکی داشته باشم. اگر بخواهیم خاله بکی را دعوت کنیم. مجبوریم برادرها و خواهر هایش را هم دعوت کنیم. ما برای این همه مهمان جا نداریم».

هشدار: احتمالاً تمام زندگی خود را صرف راضی نگه داشتن والدینتان کرده اید، اما در این مورد این حق شماست که در مورد مهمانان مراسم عروسی اتان تصمیم بگیرید.

«منظورت چیست که نمی خواهی از دختر دائیات دعوت کنی در مهمانی عروسی ات باشد؟ شما با هم بزرگ شدید»؟

اینجا چه اتفاقی افتاده است: بله، شماها با هم بزرگ شده اید. در کودکی شما را مجبور می کردند که با او بازی کنید و هر چه را که او می گفت انجام میدادید. هر چه بزرگتر شدید او را کمتر دیدید. در نوجوانی در واقع او را تحمل می کردید اما هیچ نقطه مشترکی با هم نداشته اید. اگر در مهمانی عروسی اتان باشد احساسی می کنید که باز هم باید او را تحمل کنید و به خاطر او باید کمتر با دوستانتان باشید.

پاسخ: «مامان می دانم چه احساسی داری، اما نمیتوانم. او اصلاً در زندگی من وجود ندارد. ما تصمیم گرفتیم که فقط دوستان صمیمی را دعوت کنیم و نظرمان هم عوض نمی شود». میتوانید اضافه کنید. «هیج کسی دیگر غیر از ساقدوش عروسی و داماد، غریبه میان ما نیست».

هشدار: گاهی برای نامید کردن اعضای فامیل آماده باشید اما این کار خیلی بهتر از آن است که هنگامی که در مهمانی عروسی اتان در حال قدم زدن هستید چهره هایی را ببینید که دوست ندارید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: