برای اکثر ما، صورت معمولا اولین قسمت یک شخص است که به آن توجه می کنیم. صورت برهنه و در معرض دید است و غالبا قسمتی از بدن است که درباره ی تاریخچه خودش به ما سخن می گوید. ویژگی آن این است که از عضلات بسیار ظریفی تشکیل شده که باعث حرکت و ایجاد حالات چهره می شود. فشار و سفتی در صورت ما منعکس می شود که اغلب در سفتی اطراف پیشانی، فک و چشم ها قابل توجه است. به عبارت دیگر، خوشی و آرامش، اغلب با یک ظاهر گشوده و راحت همراه است. و چه ما یک نقاب بپوشیم که لبخند را نشان دهد یا نگاه تعجب آمیز، مدل های ثابت در صورت ما به دیگران کمک می کند تا حالات و خصوصیات ما را درک کنند.

ماساژ صورت می تواند به یک حس راحتی عمیق و خشنودی در تمام بدن ما منجر شود. برای ماساژ صورت شما نیازی به چرب کردن دستهایتان ندارید. چون احتمالا آمادگی کافی در انگشتانتان برای ماساژ این ناحیه کوچک دارید هرچند، به دلیل اینکه ترکیب هر صورت متفاوت است و استخوانی تر از آن است که به نظر می رسد، قبل از اینکه ماساژ گیرنده را برای اولین بار شروع کنید، مهم است که برای درک چگونگی احساسات، روی صورت خودتان تمرین کنید.

هنگامیکه برای شروع ماساژ آماده هستید، باید در وضعیت نشسته یا ایستاده در بالای سر گیرنده قرار بگیرید. در تمام مراحل شما در این وضعیت باقی خواهید ماند. یقین داشته باشید همینطور که از پیشانی به طرف چانه می روید، فشار را حفظ می کنید. قسمت اول ماساژ با پیشانی، درست بالای ابروها شروع می شود، دستهایتان را به دو طرف سر تکیه دهید. در یک زمان در یک باریکه حرکت کنید، انگشتان شست خود را به آرامی از بقیه انگشتان دور سازید، از روی مو عبور کرده و درکنار سر خارج شوید. تمام پیشانی را با این روش ماساژ دهید. هرچه دورتر از خط مو حرکت کنید.

با ادامه دادن به حرکت به طرف پایین صورت، شما باید کار روی ابروها، پلک ها و بینی به چانه شروع کنید. کار کردن در اطراف چشم، ابروها و گیجگاهها اغلب به آرام کردن تنش، تسکین سردردها و پاک کردن سینوس ها کمک می کند. روش ماساژ دادن ابروها و چشم ها در بخش داخلی ابروها شروع می شود. انگشتان شست خود را محکم روی خط مو به بیرون سر بکشید، و تمام خط ابرو را صاف کنید. سپس، انگشتان شست خود را به نرمی و ملایمت روی پلک های گیرنده، از گوشه داخلی به خارجی بیرون بکشید. بعد از اینکه ماساژ دادن هردو ابروها و چشم ها را انجام دادید، تمام مراحل را تکرار کنید. اکنون برای ماساژ بینی، گونه ها، چانه و خط زیر چانه آماده هستید. با استفاده متناوب از انگشتان شست روی پل بینی از بالا تا نوک آن حرکت کنید. سپس به ملایمت نوک بینی را بین انگشتان شست و نشانه فشار دهید. انگشتانتان را با دقت به طرف پایین صورت حرکت دهید، درست از زیر گوشه داخلی چشم شروع کنید، انگشتان شست خود را روی استخوان گونه به طرف خط مو در بالای گوش حرکت دهید. همانطوری که به تدریج به طرف پایین صورت حرکت می کنید ماساژ را در باریکه ها، زیر استخوان گونه، بالای لب فوقانی و زیر لب تحتانی تکرار نمایید. هنگام کار کردن نزدیک بینی، همیشه دقت کنید راه تنفسی بسته نشود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: