وقتی با اصطلاح "بیماری قلبی" مواجه می شوید. اولین عکس العملتان چیست؟ آیا مثل بیشتر خانم ها فکر می کنید - این بیماری مربوط به مردان است - یا می گویید من که مشکل قلبی ندارم. اما حقیقت این است که بالاترین درصد مرگ و میر در بین زنان امریکا از بیماری قلبی است. بیشتر زنان از این موضوع بی خبرند. اکنون مهم است که شما این حقیقت را بدانید و توجه کنید قلبتان در چه شرایطی است.

چند نکته واقعی و تعجب آور

در امریکا یکی از دو زن یا از بیماری قلبی یا از سکته مغزی می میرد. این در صورتی است که یه نفر از سی نفر زن از سرطان سینه می میرد.

سی هشت درصد از زنان در حدود یکسال بعد از سکته قلبی می میرند.

حدوداً شش سال بعد از سکته قلبی، حدود چهل و شش درصد از زنان به خاطر نارسایی قلبی از کار افتاده می شوند. دو سوم از زنانی که حمله قلبی داشته اند به طور کامل بهبودی پیدا نمی کنند.

حقیقت این است که چون قلب داریم بیماری قلبی هم پیدا می کنیم. خوشبختانه این مشکلی است که راه حل دارد و می شود برای آن اقدام کرد و از آن جلوگیری نمود. شناخت چگونگی شرایط قلب برای خانم های میانسال حائز اهمیت است. برای خانمی که به سن یائسگی می رسد خطر بیماری و در پی آن حمله قلبی بی اندازه بالا می رود. به طوریکه آمار نشان می دهد یک نفر از هشت زنی که سن آنها بین 45 تا 64 سال باشد، به شکلی بیماری قلبی دارد و این تعداد در بین زنان بالای 65 سال به یک نفر از سه نفر می رسد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: