- یک نفر از دو نفر زن در آمریکا یا از مرض قلبی یا از سکته مغزی می میرد، درحالیکه یک نفر از 30 نفر زن از سرطان سینه از دنیا می رود.

شاید همچنان فکر می کنید که "این حرف ها مربوط به من نمی شود. من که بیماری قلبی ندارم." اما ممکن است شرایط و یا عاداتی داشته باشید که منجر به بیماری قلبی شود. مثل اضافه وزن، سیگاری بودن و یا نداشتن فعالیت جسمانی لازم. احتمالاً درباره این عوامل یا دیگر عوامل خطرزا مطالبی را می دانید. حتماً می دانید چه مشکلی دارید. به هر حال چیزی را که نمی دانید این است که حتی اگر فقط یک عامل خطرزا را هم داشته باشید، به خاطر پیامدهای جدی آن، احتمال وجود بیماری قلبی برایتان زیاد می شود.

یک قلب آسیب دیده به زندگی شما صدمه می زند و مانع انجام فعالیت های دلخواهتان می شود یا حتی نمی گذارد امور ساده ای مثل قدم زدن یا از پله بالا رفتن را انجام دهید. اما در مقابل خبرهای خوشی هم وجود دارد: شما از قدرت فوق العاده ای برای جلوگیری از حمله قلبی برخوردارید و می توانید همین امروز از آن بهره بگیرید. با دانستن عوامل خطرزای شخصی خود و به وجود آوردن تغییراتی در رژیم غذایی و فعالیت های جسمانی و دیگر عادات روزمره به طور گسترده ای می توانید مسایل خطرزای مربوط به قلب را کاهش دهید. حتی اگر هم دارای بیماری قلبی هستید می توانید برای کاهش شدت آن قدم هایی بردارید.

پس یاد بگیرید با قلب سالم زندگی کنید. در این باره با دکترتان صحبت کنید. همان طور که یکی از پزشکان گفته "بیماری قلبی، مشکل امروز زنان است. بعد از این ممکن است بسیار دیر باشد." همین امروز برای داشتن قلبی سالم اقدام کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: