خوشبختانه اخیراً راجع به ببیماری های قلبی خیلی صحبت ها می شود. این به خاطر فعالیت هایی است که جدیداً برای آگاه کردن عموم زنان انجام می شود و به آنان در مورد شناخت بیماری های قلبی کمک می کند. هدف از انجام این فعالیت ها که در مجموع "حقیقت قلب" نامیده می شود، شایع کردن این حقیقت است که بیماری قلبی مربوط به زنان هم میشود و زنان باید بیماری قلبی را جدی بگیرند و برای کم کردن خطر، اقدام کنند.

اقدامات "حقیقت قلب" از طرف "موسسه ملی قلب، ریه و خون" با همراهی موسسات ملی و جمعیت های ملی و آژانس های سلامتی سرتاسر آمریکا حمایت می شود. بنابراین دفعه بعد که در تلویزیون، یا در مقاله ی روزنامه ای و یا هر جا که راجع به زنان و بیماری های قلبی مطلبی دیدید یا شنیدید توجه کنید و پیغام آن را دریابید. "حقیقت قلب" می تواند زندگی شما را نجات دهد.

بیماری قلبی چیست؟

انسداد شرایین بیماری اصلی قلب است. غیر عادی بودن رگ های اصلی قلب، منجر به حمله قلبی می شود. حمله قلبی وقتی اتفاق می افتد که یکی از رگ های اصلی بسته شود و اکسیژن و مواد غذایی به قلب نرسد. به طور خلاصه به آن بیماری قلبی می گویند این یکی از چندین نوع بیماری رگ های قلب است. بیماری های رگ هایی قلب، بیماری قلب و سیستم رگ های خونی هستند. دیگر بیماری های رگ های قلب شامل سکته مغزی، فشار خون بالا، آنژین (درد قفسه سینه) و روماتیسم قلبی است. یکی از دلایلی که زنان خیلی هم این بیماری را جدی نمی گیرند این است که فکر می کنند با عمل جراحی معالجه می شوند. این خیالی بیش نیست. بیماری قلبی تمام عمر با شخص می ماند. وقتی به آن مبتلا شدید دیگر از شما جدا نمی شود. کارهایی مانند جراحی Bypass (عوض کردن مسیر خون به قلب) یا angio plasty (مرمت کردن یا باز کردن رگ به وسیله بادکنک) به خون و اکسیژن کمک می کند که راحت تر به قلب برسند. اما رگ ها هم چنان آسیب دیده باقی می مانند و این به معنای این است که شخص بیشتر در معرض حمله قلبی است. مضافاً این که وضعیت رگ های خونی آسیب دیده به آرامی وخیم تر می شود. مگر این که شخص در رفتارها و عادات خود تغییراتی به وجود آورد. بسیاری از زنان از بیماری های قلبی پیچیده ای می میرند یا به طور دائم معلول می شوند. به همین دلیل اهمیت حیاتی دارد که برای جلوگیری و کنترل بیماری اقدام کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: