کفش های مورد علاقه ی خود را برای ترمیم ببرید. از شر کفش های از مد افتاده خلاص شوید. کفش هایی را که ناراحت هستند کنار بگذارید. به یاد داشته باشید که در طی سال ها اندازه ی کفش شما تغییر می کند. پای شما ممکن است بزرگ تر یا پهن تر شود اما معمولاً کوچک نمی شود.

درون کفش های خود قالب چوبی قرار دهید و یا آنها را درون جعبه ی کفش نگه داری کنید. درون کفش را با دستمال کاغذی یا روزنامه پر کنید تا شکل آن تغییر نکند. اگر نوع کفش را روی جعبه ی آن مشخص کنید لازم نیست برای پیدا کردن کفش مورد نیازتان در همه ی جعبه ها را باز کنید.

مراقبت از کفش ها

از یک مداد چشم استفاده کنید و خراش های روی کفش را از بین ببرید. برای پاک کردن لکه های سیاه روی کفش گلوله ای پنبه ای را در لاک پاکن فرو ببرید و روی لکه بکشید.

از یک مداد پاک کن کهنه برای پاک کردن دوده و کثافات از روی کفش های جیر و پارچه ای بهره بگیرید.

اسفنجی را در سرکه ی سفید فرو ببرید و سپس برای پاک کردن شوره های روی کفش آن را به آرامی به سطح کفش بمالید.

برای پاک کردن لکه های تیره از روی چرم های روشن، از لاک پاک کن استفاده کنید. لکه های روغنی روی کفش را با دستمال کاغذی پاک کنید سپس به روی لکه، پودر تالک بپاشید و ماساژ دهید در پایان کار بقایای پودر را با برس پاک کنید. از خمیر دندان برای پاک کردن لکه های روی کفش های رنگ روشن استفاده کنید.

واکس زدن کفش

از پارچه ای آغشته به نرم کننده ی پارچه برای واکس زدن فوری به کفش ها استفاده کنید.

یک قسمت از پوست موز را برداشته و روی کفش بمالید. کفش را جلا دهید و سپس خشک کنید. روغن موجود در پوست موز درخشش فوق العاده ای به کفش خواهد داد. به شکلی که تصور می کنید همین حالا آن را خریده اید.

نگه داری از کفش ها

درون کفش های نوی خود یک کفی پلاستیکی بیندازید. این کار موجب می شود نقاط اتصال کفش محکم تر شود.

از کفاش خود بخواهید محافظ پاشنه برای کفشتان نصب کند. هزینه ی این کار خیلی کم است اما این محافظ از خراشیدگی پاشنه جلوگیری می کند.

از کفاش بخواهید کفش چرم شما را بخار شویی کند.

در طی هفته به طور متناوب از چند کفش استفاده کنید. بدین شکل به کفش فرصت برگشت به حالت اولیه را می دهید. علاوه بر این احتمال ابتلا به میخچه یا تاول در پاهایتان کاهش می یابد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: