خوشبختانه ترک سیگار به میزان بسیار زیادی خطر بیماری قلبی و دیگر اختلالات حدی را کاهش می دهد یکسال بعد از ترک سیگار خطر بیماری قلبی به بیش از نصف می رسد در طول چند سال بعد از ترک سیگار خطر امراض قلبی شما به حد فردی می رسد که در عمرش سیگار نکشیده است اصلا مهم نیست چند سال است که سیگار می کشیدید ترک سیگار شانس گرفتار شدن به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

اگر بیماری قلبی دارید ترک سیگار خطر حمله قلبی را کاهش می دهد ترک سیگار خطر حمله مجدد را در خانم هایی که قبلا یک بار حمله قلبی داشته اید کم می کنند ترک سیگار آسان نیست ولی با برنامه ریزی و کمی حمایت می توانید آن را انجام دهید.

آمادگی برای ترک سیگار

انگیزه ایجاد کنید.

فکر کنید سیگاری نبودن چه منافعی دارد در کنار منافع مربوط به سالم تر زیستن چه منافع دیگری را به دست می آورید؟پولتان کمتر خرج می شود دیگر کسانی را که دوست دارید و با آن ها زندگی می کنید دود سیگار شما را تنفس نمی کنند وضع ظاهرتان بهتر می شود دیگر مجبور نیستید در سرما و باران بیرون بایستید چون می خواهید سیگار بکشید تمام دلایلی را که به خاطر آن ها می خواهید سیگار را ترک کنید بنویسید.

با خود عهد ببندید.

یک قرار داد کوتاه بنویسید و علاقه مندی خود را برای ترک سیگار در آن بیاورید همین طور تاریخ نکشیدن و راه هایی که شما را به ترک وامی دارد بنویسید از یک نفر دیگر هم بخواهید آن را همراه شما امضا کنند.

کمک بگیرید.

از کسی که قرارداد با شما امضا کرده یا دوست دیگر بخواهید به شما کمک ویژه بکند تا شما سیگار را ترک کنید سعی کنید با او مرتب در تماس باشید و پیشرفت خود را به او بگویید تا شما را مورد تشویق قرار دهد اگر امکان دارد به همرا یک دوست یا همسر سیگاری ان را ترک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: